Pasak Ekonomikos komiteto pirmininkės Birutės Vėsaitės, Lietuva įvardyta tarp lyderių mažinant barjerus smulkiam ir vidutiniam verslui, taip pat - ribojant anglies dvideginio išmetimą.
"Kadangi turime branduolinę jėgainę, anglies dvideginio išmetimai nesiekia net Europos Sąjungos vidurkio", - trečiadienį spaudos konferencijoje sakė B.Vėsaitė.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Algirdo Syso teigimu, Lietuva teigiamai įvertinta ir dėl transporto infrastruktūros išvystymo, mokesčių sistemos reformos.
Liberaldemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė sakė skeptiškiau vertinanti Lietuvos pasiekimus įgyvendinant Lisabonos strategiją, akcentuodama, jog ES pareigūnai nuomonę apie situaciją Lietuvoje susidaro iš pateikiamų ataskaitų, kurios ne visuomet objektyviai atspindi realybę.
"Esame gabūs kurti teorinius dokumentus ir kai tokius siunčiame į Strasbūrą, atrodome puikiai, bet tai neatspindi, kaip mes iš tiesų įgyvendiname Lisabonos strategiją", - sakė A. M. Pavilionienė.
Tačiau, pasak parlamentarės, vis viena akivaizdu, jog Lietuva žengia į priekį, nors dar likę sričių, kuriose šalis ypač atsilieka nuo ES - tai ir mokymasis visą gyvenimą, mokslo tyrimų sistemos plėtra.
Europos Vadovų Taryba 2000 metais Lisabonoje priėmė strateginį ES tikslą - pasiekti, kad Bendrija per dešimtmetį taptų konkurencingiausia ir dinamiškiausia žinių pagrindu augančia ekonomika pasaulyje, kurioje būtų suderinta tvari ekonominė plėtra su didesniu ir geresnės kokybės užimtumu ir tvirtesne socialine sanglauda.
Šis tikslas tapo Lisabonos strategijos, kuri nėra formalizuota viename dokumente, o yra skirtingų strateginių dokumentų ir politinių nuostatų rinkinys, pagrindu.
REKLAMA