Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) „sukirto rankomis“ su Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovu Audriumi Siaurusevičiumi ir sieks atkurti LRT orkestrą, tačiau šio susitarimo įgyvendinimui dar reikia 1 mln. litų, LRT tarybos pritarimo ir konkrečios koncepcijos.
ŠMKK trečiadienį priėmė spendimą, kuriuo LRT tarybai siūlo apsvarstyti galimybę atkurti LRT lengvosios muzikos orkestrą, o šiai pritarus nori, jog Kultūros ministerija parengtų koncepciją ir, galiausiai, klausimas atsidurtų Vyriausybėje, nes kitų metų biudžete šiam tikslui reiktų maždaug 1 mln. litų.
„Šio orkestro reikia kaip duonos. Dabar tuščia vieta žiojėja, kurią užpildo šlamštas tų piemenų, kurie žino du akordus ir iš to susideda jų muzika“, - komitete kalbėjo pagrindinė orkestro atkūrimo iniciatorė liberalsąjūdietė Dalia Teišerskytė.
Tuo metu naujasis LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius sako vykdysiąs bet kokį sprendimą, tačiau, jo teigimu, „jeigu daryti, tai daryti, kaip reikiant“.
„Aš sakau, klausimai čia ne visai man, nes yra klausimai Lietuvos Respublikai. Nes jei Lietuva nusprendžia, kad reikia lengvosios muzikos orkestro, tai mes tokį sprendimą vykdysime, bet supraskite teisingai, kad 90 proc. kūrybinių darbuotojų dirba už 800 litų sodrinės algos: žmonės neatostogauja, nes neapsimoka, susirgti, gimdyti irgi neapsimoka, kaip esu sakęs, numirti irgi nepatartina. (...) Funkcijų mums daugėja, o aš jums sakau, kad LRT yra mažiausiai finansuojamas nacionalinis transliuotojas Europoje. Jūs matote, kad eteris sukasi, bet iš tiesų yra problematiška. Minimaliausias poreikis, kurį bandome sugromuluoti (LRT orkestrui - BNS), tai be 1 mln. litų neverta net pradėti“, - posėdyje kalbėjo LRT generalinis direktorius.
Tuo metu ŠMKK pirmininkui valstiečiui liaudininkui Virginijui Domarkui kilo klausimas, ar LRT jaučia lengvosios muzikos orkestro poreikį, o darbietė Audronė Pitrėnienė piktinosi, jog nepaisant komiteto sprendimų LRT generaliniai direktoriai bei taryba esą daro ką tik nori.
„Kaip čia pasakius, mes galime išgyventi ir be orkestro. Klausimas, ar Lietuvos kultūra gali išgyventi, nes čia yra ir įrašų gamyba ir taip toliau, ir taip toliau“, - sakė A.Siaurusevičius bei pridūrė, kad, muzikantų nuomone, anksčiau veikęs lengvosios muzikos orkestras užėmė tam tikrą nišą Lietuvos pop kultūroje, tai yra „laikė užkėlęs kartelę“, todėl fonograminė pop muzika bei kaimyninės šalies Rusijos kūriniai kiek sunkiau skindavosi kelią Lietuvos muzikos rinkoje.
LRT lengvosios muzikos orkestras buvo panaikintas 2008 metų pradžioje. Kiek anksčiau jis buvo atskiras nuo visos LRT struktūros ir veikė kaip viešoji įstaiga, tai yra lėšas turėjo užsidirbti pats, išskyrus tai, kad LRT buvo įsipareigojusi nupirkti dalį orkestro gaminamos produkcijos. Vėliau orkestro veikla tapo nuostolinga ir LRT generalinis direktorius LRT tarybos pritarimu orkestrą panaikino. Dabar veikia tik LRT orkestro grupė.