• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį aptars Krašto apsaugos ministerijos (KAM) siūlymą trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį aptars Krašto apsaugos ministerijos (KAM) siūlymą trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos.

REKLAMA

„Viešajame diskurse kalbos dėl Otavos konvencijos denonsavimo vyksta jau porą savaičių. Norime išgirsti visas institucijas, kurios galėtų pateikti nuomonę“, – susitikimo išvakarėse antradienį kalbėjo komiteto pirmininkas Giedrimas Jeglinskas.

Sulaukusi karinio patarimo, KAM antradienį nurodė siūlysianti inicijuoti pasitraukimą iš konvencijos, pradėti konsultacijas su sąjungininkais ir Baltijos jūros šalimis.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras anksčiau yra sakęs, kad pasitraukimas atrištų rankas kariuomenei.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik regione šiuo metu šalių nuomonės išsiskiria: vieni – labiau už, kiti dvejoja, nes nemato techninio poreikio.

Pernai gruodį kadenciją baigiantis tuometinis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė inicijuosiantis diskusiją dėl pasitraukimo iš Otavos konvencijos, tokiai diskusijai jau vykstant Suomijoje.

REKLAMA

G. Jeglinskas teigė matantis išsiskiriančias pozicijas bei norintis sužinoti kokia papildoma informacija yra reikalinga norint priimti sprendimus.

„Nežinau, ar pozicijas susivienodinsime, nes vieni mąsto vienaip, kiti kitaip“, – kalbėjo G. Jeglinskas.

„Aš matau karinį reikalingumą po to, kai mes pasistatėme barjerą iš „drakono dantų“, „ispaniškų arklių“ ir surenkamų „ežių“, viskas tvarkoj, bet kad toks užtvaras veiktų – reikalingos minos“, – akcentavo NSGK pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Konvenciją yra pasirašiusios daugiau kaip 160 šalių, įskaitant daugumą Vakarų valstybių. Jos sutinka nenaudoti, nekurti, negaminti, neįsigyti, nekaupti, nelaikyti ir neperduoti priešpėstinių minų.

Kinija, Rusija ir Jungtinės Valstijos, Indija, Pakistanas nėra šios konvencijos šalys.

Seimas pernai liepą priėmė sprendimą denonsuoti konvenciją dėl kasetinių šaudmenų. Dokumentai dėl pasitraukimo Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui perduoti rugsėjo pradžioje, galutinai Lietuva iš šios konvencijos pasitrauks kovą. Nuo tada Lietuvai nebeliks apribojimų įsigyti, transportuoti ir naudoti kasetinius šaudmenis.

G. Jeglinsko teigimu, komitetas trečiadienį taip pat diskutuos, kaip paspartinti paramos Ukrainai pristatymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų