Keletą mėnesių Seimo koridoriuose sklandžiusios kalbos dėl nepasitikėjimo Seimo kancleriu Gintautu Vilkeliu įgauna teisinę formą.
Valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos frakcijos seniūnas Laimontas Dinius patvirtino, jog Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas kreipėsi į frakciją, klausdamas jų nuomonės šiuo klausimu.
„Seimo kanclerio klausimas yra Seimo pirmininko kompetencijoje, todėl jis ir spręs, ar teikti tokį siūlymą. Paklausė mūsų frakcijos nuomonės. Mes klausimą svarstysime rytoj, tada ir bus aiškesni atsakymai“, - BNS antradienį sakė L.Dinius.
Seimo pirmininko A.Valinsko atstovė spaudai Indrė Viržintė sakė, jog Seimo pirmininkas šį klausimą visų pirma kels Seimo valdyboje, tačiau tai kol kas nėra balsavimo dėl nepasitikėjimo inicijavimas, o „bandymas atsakyti, ar kancleris gerai atliko pareigas“.
„Bus siūloma svarstyti, visų pirma Seimo valdybai, ar kancleris tinkamai atliko pareigas, turint minty, jog yra kilę visokių abejonių keliančių klausimų, ir dėl „Gremintos“, ir kitų“, - BNS antradienį sakė I.Viržintė.
Nepasitenkinimo debesys virš kanclerio ėmė tvenktis dar metų pradžioje, kuomet Seimo valdybos nariams buvo pateikta netiksli informacija dėl žurnalistų akreditavimo tvarkos valstybės institucijose.
Aštriau apie kanclerio likimą prabilta paaiškėjus, jog kanceliarija galėjo sudaryti sąlygas Seime išskirtinėmis sąlygomis dirbti valstybės įmonei „Gremintai“, ne tik nemokančiai nuomos mokesčio, bet ir dotuojamai biudžeto, bei kilus skandalui dėl kanceliarijos pirktų prabangių automobilių.
Seimo kanclerį 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas Seimo pirmininko siūlymu.
G.Vilkelis Seimo kancleriu paskirtas 2006 m. spalį - po to, kai iš Seimo kanclerio pareigų po kilusio vadinamojo privilegijų skandalo buvo priverstas atsistatydinti kancleris Arvydas Kregždė.