Parlamentaras trečiadienį Seime pareiškė, kad Lietuvos karininkus įskaudino Krašto apsaugos ministerijos požiūris į buvusį vadą, taip pat – galimai neskaidrus dronų pirkimo procesas. Jis užsiminė, jog prieš kadencijos pabaigą atsargos generolas Valdemaras Rupšys slaptu laišku kreipėsi į šalies vadovus, kuriame akcentavo problemas krašto apsaugos sistemoje.
„Taip, laišką gavau. Kas jame rašoma, atskleisti negaliu, nes jame minima informacija yra ne vieša. Todėl pavedžiau Seimo kanceliarijai įvertinti, ar Seimo narys nepaviešino slaptos informacijos“, – komentare raštu BNS nurodė V. Čmilytė-Nielsen.
Prezidentas Gitanas Nausėda sakė, jog minimas susikirtimas kenkia nacionaliniam saugumui, kariuomenės įvaizdžiui. Jis tvirtino taip pat gavęs V. Rupšio laišką, tačiau teigė negalintis atskleisti kreipimosi turinio.
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad vadovaudamas kariuomenei V. Rupšys įsidėjo apie 4 tūkst. eurų kainavusius dantų implantus, už kuriuos sumokėjo kariuomenė.
Pats buvęs kariuomenės vadas žiniasklaidai sakė, kad 2022 metais lankydamas karius patyrė odontologinę traumą, įvykis buvo pripažintas susijęs su tarnyba, todėl apmokėtas krašto apsaugos sistemos lėšomis.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir galimo dokumento suklastojimo bei disponavimo suklastotu dokumentu.
Pasak D. Gaižausko, kreipimąsi į STT dėl to inicijavo L. Kasčiūnas.
Ministras savo ruožtu tvirtino, jog didžiausia nepagarba kariams yra, kai kas nors iš aukštesnių pareigūnų naudojasi privilegijomis. Jis teigė atėjęs dirbti į ministeriją radęs skundą dėl V. Rupšiui apmokėtų medicinos paslaugų, todėl inicijavęs vidinį tyrimą.
Kalbėdamas apie galimai neskaidrų dronų pirkimą, D. Gaižauskas teigė turintis informacijos, jog Gynybos resursų agentūroje dirbęs asmuo perėjo dirbti į dronus gaminančią bendrovę.
Tuo metu L. Kasčiūnas tvirtino išsiaiškinęs, kad aptariamas asmuo – Valdas Dambrauskas – Gynybos resursų agentūrą paliko šių metų vasarį ir nebuvo atsakingas už dronų pirkimą.