„(...) dauguma visiškai nesiskaito, balsuoja, kaip nori, yra kažkoks jovalas. Matyt, reikia pradėti galvoti apie tai, kad reikia rinkti parašus ir bandyti paleisti parlamentą. Šitas parlamentas, mano manymu, yra nedarbingas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Seimo Etikos komisijai vadovaujantis konservatorius Antanas Matulas.
„Mano manymu, matant tai, kas dabar vyksta, čia yra jau ne darbas, tai pasityčiojimas iš visuomenės, iš žmonių, iš žmonių problemų sprendimo. Negalima taip antradienį, šiandien pusę dienos skirti kažkokiems tarpusavio susidorojimams“, – teigė jis.
Taip politikas kalbėjo tęsiantis ginčams dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo.
Konstitucija numato, kad pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip trijų penktadalių Seimo narių balsų dauguma, tai yra ne mažiau kaip 85 parlamentarams.
A. Matulo teigimu, ketvirtadienį abu valdančiųjų valstiečių iniciatyva vykę balsavimai dėl nepasitikėjimo balsų skaičiavimo grupe ir dėl to, kad antradienį būtų perbalsuojama dėl V. Pranckiečio atleidimo, buvo neteisėti.
„Susidaro teisinis jovalas, dauguma, mano manymu, nesilaiko jokių teisinių normų“, – tvirtino konservatorius.
Politikas priminė, kad Etikos ir procedūrų komisija jau yra gavusi du skundus dėl antradienį surengto neeilinio Seimo posėdžio, per kurį žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atleidimo, teisėtumo.
Pasak A. Matulo, pagal Seimo statutą, parlamentas turi sustabdyti visus svarstymus šiuo klausimu, kol Etikos komisija nepateiks savo išvados.
„Tik tada įmanoma daryti tolesnius žingsnius“, – sakė jis.
Tuo metu ketvirtadienį Seimo dauguma pareiškė nepasitikėjimą antradienį slapto balsavimo dėl V. Pranckiečio atleidimo biuletenius skaičiavusia komisija ir nutarė, kad kitą antradienį, spalio 22 dieną, dėl to bus perbalsuojama.
Antradienį nenumatytame posėdyje žlugusiame balsavime dėl V. Pranckiečio atleidimo dalyvavo tik 11 Seimo narių.
Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti ketvirtadienį, kai tikėjosi užsitikrinti reikiamą balsų skaičių.
Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.