Lietuvos gyvūnų globos draugijos Šiaulių skyriuje jau tris savaites gyvena 5–6 metų rotveileris, darbuotojų pramintas Lordu. Čia gyvūnas buvo atvežtas su perrėžtu kaklu, 20 centimetrų ilgio kraujuojančia žaizda. Joje buvo aštrios virvės likutis. Lordas – vienas iš žiauriausiai skriaustų gyvūnų.
Rūpestis daro stebuklus
Lietuvos gyvūnų globos draugijos Šiaulių skyriaus pirmininkė Birutė Vaičiulevičienė su ašaromis akyse prisimena jai visiškai nešventišką kovo 8-ąją. Moteris iš „Gubernijos“ sodų bendrijos sulaukė skambučio apie kraujuojantį palaidą šunį.
Žmonės pasakojo matę šunį pririštą prie vieno iš statomų namų. Šeimininkas jo šerti atvažiuodavo kas trečią–ketvirtą dieną ir rečiau, ne kartą matė spardant šunį.
Išbadėjusį, ištroškusį, nepriežiūros ir žaizdos išvargintą gyvūną globos namų darbuotojai prisiviliojo maistu. Veterinaro paskirtas antibiotikų tabletes keturkojis prarydavo taip pat su maistu, gydoma žaizda ėmė trauktis.
Virtais kiaušiniais, vitaminais, aliejumi, sėmenimis ir jūros kopūstais pagerintas maistas per porą savaičių rotveilerį pastatė ant kojų. Jis apgyvendintas lauko voljere. Iš pradžių tik urzgęs, dabar jis B. Vaičiulevičienę pasitinka, vizgindamas uodegą. Buvęs baikštus, drąsiai išeina į lauką, jo žvilgsnis tapo draugiškesnis. „Praminėme jį Lordu – toks didelis, rimtas šuo. Nelaimėlis, tegul bent vardu pasidžiaugia“, – sako globos namų vadovė.
Atsikratoma rimtų, veislinių šunų
B. Vaičiulevičienės žodžiais, Lordo istorija – ne vienintelė. Mūsų apsilankymo dieną globos namus paliko, naujus šeimininkus radęs, į kolį panašus mišrūnas. Žiemą per šalčius jis, suvaržytas antsnukio, buvo išmestas iš važiuojančio automobilio.
„Jau antrus metus žmonės be jokios atsakomybės mėto rimtus, veislinius šunis, – vėl pasakoja B. Vaičiulevičienė. – Dar drįsta ateiti į mūsų globos namus ir mane koneveikti, jei atsisakau priimti jų augintinius. Kartais, jei neturime laisvų voljerų, iš tiesų jų nepriimame. Vis tiek randame jų pririštų prie vartų, paliktų dėžėse, dar visai mažyčių“.
Miesto savivaldybės finansuojami globos namai neturtingi: gyvūnų išlaikymą Savivaldybė finansuoja tik pirmas 14 dienų. Likusį laiką gyvūnai išlaikomi kukliomis Lietuvos gyvūnų globos draugijos Šiaulių skyriaus lėšomis, renkamomis tiesiog į aukos dėžutę, iš negausių rėmėjų. B. Vaičiulevičienė pasakojo, kad globos namų augintiniai užmigdomi tik išskirtiniais atvejais – dėl senatvės ar sunkios ligos.
Neatsakingiems šeimininkams – baudos
Šiaulių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Vladas Garbenis „Šiaulių kraštą“ informavo, kad Lordo šeimininko dar ieško. Fiziniam asmeniui už žiaurų elgesį su gyvūnu gresia piniginė bauda nuo 20 iki 1000 litų. Jam taip pat gali būti iškelta baudžiamoji byla.
Pastebėjusius netinkamai elgiantis su gyvūnais inspektorius ragina pranešti apie atvejį jų tarnybai telefonu Šiauliuose 540703.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios tvarkos vyriausioji inspektorė Lilija Vaičeliūnienė kačių ir šunų šeimininkus ragina susipažinti su Gyvūnų laikymo Šiaulių mieste taisyklėmis. Už jų nepaisymą gresia įspėjimas ir bauda iki 200 litų. Sukėlus grėsmę turtui, sveikatai ir gyvybei – 400–600 litų bauda su gyvūno konfiskavimu ar be jo.
Marina VISOCKIENĖ