• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime ketvirtadienį sudarytos dvi komisijos, kurios teiks parlamentui išvadą dėl trijų parlamentarų, teisiamų baudžiamosiose bylose, teisinės neliečiamybės panaikinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Viena komisija priims sprendimą, ar siūlyti Seimui leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Darbo partijos pirmininką Viktorą Uspaskichą bei buvusį pavaduotoją Vytautą Gapšį, kita - Tautos prisikėlimo partijos atstovą Roką Žilinską.

Komisijos įpareigotos tyrimą atlikti iki gruodžio 4 dienos.

REKLAMA

V. Uspaskichas bei V. Gapšys teisiami baudžiamojoje byloje dėl apgaulingo DP buhalterijos tvarkymo, R. Žilinskas - viešosios tvarkos pažeidimu bei pareigūnų įžeidimu.

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas ketvirtadienį kreipėsi į Seimą prašydamas panaikinti šių parlamentarų teisinę neliečiamybę.

REKLAMA
REKLAMA

Prašymą leisti patraukti R.Žilinską baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę Generalinei prokuratūrai perdavė Vilniaus 1-asis apylinkės teismas. Analogišką prašymą dėl dviejų Darbo partijos (DP) atstovų parlamente - V. Uspaskicho ir V. Gapšio - prokurorams perdavė Vilniaus apygardos teismas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo nario teisinę neliečiamybę panaikinti gali tik Seimas, tad prokurorai, siekdami, kad teisiamų parlamentarų imunitetas būtų panaikintas, turi kreiptis į šią instituciją.

Po generalinio prokuroro kreipimosi Seimas privalo sudaryti komisiją. Kai tyrimo komisija parengia ir paskelbia savo pažymą bei rezoliucijos projektą, Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo klausimas įrašomas į Seimo artimiausio posėdžio darbotvarkę.

REKLAMA

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, jai priimti reikia daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų - ne mažiau kaip 71 iš 141.

Pasak generalinio prokuroro, jei Seimas nuspręs imuniteto nepanaikinti, procesai prieš parlamentarus turės būti nutraukti, tačiau bylos bus svarstomos toliau, nes Seimo nariai jose - ne vieninteliai kaltinamieji.

REKLAMA

Buvęs LNK Žinių vedėjas R. Žilinskas ir jo draugas Markas Gurskis kaltinami viešosios tvarkos pažeidimu, septynių policijos pareigūnų įžeidimu ir pasipriešinimu jiems. Už tokią veiką gresia iki trejų metų nelaisvės.

Praėjusių metų gruodžio 4-ąją R. Žilinskas su M. Gurskiu įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju Olegu Chatkevičiumi. R. Žilinsko kraujyje tuomet rasta 2,48 promilės alkoholio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas ir buvęs jo pavaduotojas V. Gapšys dėl įvairių nusikaltimų yra kaltinami vadinamojoje Darbo partijos (DP) byloje, kurią nagrinėja Vilniaus apygardos teismas. Sunkiausias iš nusikaltimų, dėl kurių „darbiečiai“ įtariami, yra apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - iki 4 metų laisvės atėmimas.

REKLAMA

DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Baudžiamosiose bylose teisiami trys parlamentarai teisinę neliečiamybę įgijo prisiekdami naujai išrinktame Seime lapkričio 17-ąją. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prasidėjus rinkimų kampanijai teismų prašymu buvo panaikinusi jų, kaip kandidatų į Seimo narius, teisinį imunitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų