• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Seime vyks tradiciniai „Širdies dienos Seime“ renginiai, skirti atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjantį širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo lygį Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Akcijos metu balandžio 4 d. Seime bus galima pasitikrinti kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje ir gauti rekomendacijų. Vėliau vyks konferencija „Emocijos ir širdis“.

REKLAMA

Pasak renginio iniciatoriaus, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos nario, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nario prof. Arimanto Dumčiaus, rizika susirgti širdies ligomis padidėja žmonėms, kurie patiria stresines reakcijas, ypač – jei jos grandininės. Neigiamos emocijos: pyktis, nusivylimas, nerimas, nesaugumo jausmas sukelia gana chaotišką širdies veiklą. Labiausiai pažeidžiamos profesijos – chirurgai, mokytojai, policininkai ir kiti. Kauno sveikatos mokslų universiteto kardiologai jau daugelį metų tyrinėja padidintos rizikos grupes išeminei rizikos grupei išsivystyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Padidintos rizikos grupei priklausome ir mes, Seimo nariai. Todėl septintą kartą Kauno kardiologai su savo programa atvyksta į “Širdies dieną Seime„. Nuolatinis streso hormono (adrenalino) padidėjimas siaurina širdies kraujagysles, pakyla kraujo spaudimas, kas ilgainiui gali būti rimtų širdies ligų priežastimi. Ir, priešingai, šilti jausmai sudaro galimybę širdies ritmo ir veiklos funkcijos tolygumui ir sveikatos išsaugojimui“, – teigia prof. A. Dumčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Heartmath instituto (JAV) mokslininkų 8 metus trukę tyrinėjimai parodė, kad širdies veikla priklauso nuo mūsų emocijų ir turi įtakos sveikatai. Emocijos veikia į smegenų siunčiamus signalus, o pastarieji – širdį.

Profesoriaus A. Dumčiaus teigimu, mokymasis perkelti stresines emocijų reakcijas į teigiamas nuoširdžias emocijas, psichoterapijos panaudojimas labai palankiai veikia širdies–kraujagyslių sistemą, sumažina kraujospūdį ir gerai veikia mūsų bendrą savijautą. Šis būdas naudotinas ypač jautriems, choleriško charakterio žmonėms, jei norima išlaikyti ne tik psichikos, bet ir širdies – kraujagyslių sistemos stabilumą. Pasak A. Dumčiaus, dvasinė sveikata – fizinės sveikatos pagrindas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų