• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius ketina pateikti Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kurias priėmus Lietuvoje būtų įvesti progresiniai mokesčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Eltai jis sakė tikįs, kad socialdemokratų pasiūlytas projektas bus priimtas balandžio mėnesį.

REKLAMA

Jeigu Seimas pritartų, pajamos būtų apmokestinamos tokiais tarifais: metinių pajamų dalis, neviršijanti 48 tūkst. litų, apmokestinama 15 proc. tarifu. Metinių pajamų dalis, viršijanti 48 tūkst. litų, bet neviršijanti 120 tūkst. litų, apmokestinama 33 proc. tarifu. Metinių pajamų dalis, viršijanti 120 tūkst. litų, apmokestinama 40 proc. tarifu.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis įstatymo tikslas – mažinti socialinę atskirtį ir didinti viduriniąją klasę. Didesnes pajamas gaunantiems gyventojams tektų didesnė mokesčių dalis, kuri per išmokas iš biudžeto bei socialinę paramą padėtų vargingiau gyvenančiai visuomenės daliai“, – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas A. Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratų lyderis pastebi, kad, pavyzdžiui, 4200 litų pajamas gaunančiam Lietuvos gyventojui 33 proc. mokesčių tarifas bus taikomas tik 200 litų, o suma iki 4000 litų bus apmokestinama tik 15 proc. tarifu. Tai papildomai sudarys tik 66 litus.

REKLAMA

Parlamentaro duomenimis, Lietuvoje tik 10 proc. gyventojų per mėnesį gauna daugiau kaip 4000 litų pajamų. Tuo tarpu iki 1000 litų per mėnesį uždirba 24 proc. Lietuvos gyventojų.

Įstatymo pataisomis siūloma į šią sistemą įtraukti ne tik darbo užmokestį, bet ir dividendus, taip pat apmokestinti pajamas, kurias gauna turtingiausi mūsų šalies gyventojai iš vertybinių popierių.

REKLAMA

„Nei pensijoms, nei stipendijoms, nei socialinėms pašalpoms ši mokesčių sistema nėra taikoma“, – sako A. Butkevičius.

Kaip ELTA jau skelbė, Premjeras Andrius Kubilius, kalbėdamas apie progresinius mokesčius, aiškino nei esąs didelis jų šalininkas, nei priešininkas ir teigė, kad platesnio sutarimo dėl jų Seime nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikrai nesu ideologiškai prisirišęs prie progresinių ar neprogresinių mokesčių. Manau, kad tai nėra kažkoks savaime išsprendžiantis visas problemas arba sukuriantis kokias nors bėdas mokesčių modelis. Pasaulyje labai gerai gyvena valstybės, kurios turi progresinius mokesčius, bet taip pat neblogai gyvena ir valstybės, kurios neturi progresinių mokesčių. Aš manau, kad mes turime, visų pirma, galvoti apie teisingą mokesčių sistemą, o po to jau galvoti apie jos progresyvumą ar neprogresyvumą“, – sakė A. Kubilius.

REKLAMA

Socialdemokratų siūlymas dėl progresinių mokesčių, Premjero teigimu, kai kur stokoja racionalumo.

„Socialdemokratų siūlymas ties 4 tūkst. litų gaunamų pajamų padaryti mokesčio šuolį nuo 15 iki 33 proc., mano įsitikinimu, nėra labai racionalus. Per didelis skirtumas susidaro“, – aiškino A. Kubilius.

Premjeras teigė, kad ir dabartinė Lietuvos mokesčių sistema turi aiškų progresyvumo pobūdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų