• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po svarstymo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma įtvirtinti šventinę dieną pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną. Tačiau ši diena, taip pat Velykų pirmoji diena bei Motinos diena nebūtų perkeliamos į artimiausią po jų einančią darbo dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma parlamentarų pasisakė ir už tai, kad spalio 25-oji – Konstitucijos diena – būtų išbraukta iš atmintinų dienų sąrašo ir įtvirtinta kaip šventinė diena.

REKLAMA

Ši Darbo kodekso pataisa, jei jai būtų pritarta, įsigaliotų nuo 2008 metų sausio 1 dienos.

Šiuo metu Lietuvoje oficialiai yra įteisinta 13 švenčių dienų, kurios yra nedarbo dienos.

Taip pat pritarta įstatymo projektui, kuriuo siekiama pakeisti atmintinos dienos – gegužės 3-iosios – pavadinimą. Ją siūloma pavadinti 1791 m. pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena.

REKLAMA
REKLAMA

1791 metų gegužės 3-ąją priimta Lietuvos ir Lenkijos valstybės Konstitucija nustatė pagrindinius valstybės valdymo principus ir buvo pirmoji rašytinė Konstitucija Europoje. Iki tol pasaulyje buvo tik vienas tokio pobūdžio rašytinis dokumentas - 1787 metais priimta JAV Konstitucija.

1791 metų spalio 20 dieną priimtame priedo tekste yra nurodoma, kad Lietuvos ir Lenkijos valstybė turi lygias teises į abiejų tautų respublikos valdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu parlamentaras Egidijus Klumbys siūlė gegužės 3-ąją paskelbti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tragedijos diena, tačiau Seimas šį siūlymą atmetė.

Seimo nariai po svarstymo pritarė ir siūlymui į atmintinų dienų sąrašą įtraukti spalio 20-ąją – 1791 m. Abiejų Tautų (Lietuvos ir Lenkijos) tarpusavio įžado paskelbimo dieną.

Dabar Atmintinų dienų sąraše yra maždaug 49 dienos.

Dėl visų šių siūlymų Seimas turės balsuoti dar kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų