Parlamentarai vėl nesutiko po svarstymo pritarti Seimo nutarimo projektui, kuriuo siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) su prašymu ištirti, ar Atominės elektrinės įstatymo ir jo pataisos, leidusios įsteigti nacionalinio investuotojo bendrovę "Leo LT", neprieštarauja Konstitucijai.
Už tai, kad po svarstymo projektui dėl kreipimosi į KT būtų pritarta balsavo 39 Seimo nariai, prieš - 15, o susilaikė 30 parlamentarų.
Net penkis kartus balsavę, antradienį parlamentarai nutarė projektą atiduoti iniciatoriams patobulinti iš esmės ir daugiau jis nebus svarstomas parlamentiniuose komitetuose, todėl pataisytam variantui bus taikomos visos svarstymo Seime procedūros iš naujo.
Atmesti projektą siūlė 45 Seimo nariai, o tobulinti - 49.
Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma kreiptis į KT dėl "Leo LT" steigimo, savo parašais buvo parėmę 48 parlamentarai iš liberalcentristų, "Tvarka ir teisingumas", "darbiečių", liberalsąjūdiečių, konservatorių frakcijų.
Seimas po svarstymo gegužę jau buvo nepritaręs siūlymui "Leo LT" kūrimą įteisinusį įstatymą apskųsti KT ir tai numatantį projektą atidavė svarstyti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui iš naujo, nes atmesti projekto Seimui neužteko balsų.
"Leo LT" turėtų statyti naują atominę jėgainę ir elektros jungtis su Lenkija bei Švedija. Nauja įmonė įsteigta sujungus valstybės valdomas "Lietuvos energijos" ir Rytų skirstomųjų tinklų (RST) akcijas bei "NDX energijos" valdomas bendrovės VST akcijas.
Ignalinos atominės elektrinės pirmasis reaktorius buvo sustabdytas 2004-ųjų pabaigoje, o antrąjį galutinai sustabdyti numatoma 2009 metų pabaigoje.
Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina statyti naują atominę elektrinę, kuri galėtų pradėti veikti maždaug 2015-2018 metais.