Seimas linkęs sutikti, kad ligos pašalpą už pirmąsias dvi nedarbingumo dienas mokėtų darbdavys, o už likusias - „Sodra“, bet pašalpa būtų mažesnė nei dabar.
Taip Seimas nusprendė ketvirtadienį, svarstydamas parlamentarų pateiktus siūlymus svarstomoms Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms.
Parlamentarai sutiko, kad „Sodra“ už 3-7-tą ligos dienas žmogui mokėtų 40 proc. darbo užmokesčio kompensaciją, o nuo 8-tos dienos iki pasveikimo - 80 proc. Už pirmas dvi darbo dienas mokėtų darbdavys.
Galutinį sprendimą Seimas priims kitą savaitę.
Jeigu Seimas pataisas priimtų, jos įsigaliotų nuo gegužės 1-osios. Sumažinus ligos pašalpas, kurias mokės „Sodra“, konservatorės-krikdemės Irenos Degutienės teigimu, „Sodra“ šiais metais sutaupys 77 mln. litų, o kitais metais - 150 mln. litų.
Seimas po svarstymo (už balsavo 53 Seimo nariai, prieš - 25, o susilaikė du parlamentarai), taip pat pritarė, kad nuo 30 dienų iki 5 dienų būtų sutrumpinta ligos pašalpa atleistam iš darbo žmogui.
Vyriausybės pateiktos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisomis buvo siūlyta pašalpą iš „Sodros“ mokėti tik nuo šeštos darbuotojo nedarbingumo dienos, o ligos pašalpą ketvirtą ir penktą kalendorines nedarbingumo dienas siūlyta mokėti darbdaviui, tuo tarpu už pirmąsias tris žmogaus ligos dienas nebūtų iš viso mokamos jokios pašalpos.
Dabar ligos pašalpa dvi pirmąsias nedarbingumo dienas yra mokama iš darbdavio lėšų, o nuo trečiosios dienos - „Sodra“.
Ligos pašalpa, kurią moka darbdavys, negali būti mažesnė negu 80 proc. ir ne didesnė kaip 100 proc. darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio.
Iki šiol ligos pašalpa dvi pirmąsias nedarbingumo dienas yra mokama iš darbdavio lėšų, o nuo trečiosios dienos - „Sodra“ ir jos pašalpa siekia 85 proc. darbo užmokesčio.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.