Seimas po pateikimo pritarė liberalcentristų parengtam nutarimo projektui, kuriuo siūloma kartu su Seimo rinkimais rudenį suorganizuoti ir referendumą dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo iki 2015 metų.
Už tai, kad Seimas priimtų sprendimą dėl referendumo ir toliau šį klausimą svarstytų birželį balsavo 46 Seimo nariai, prieš - vienas, o susilaikė 7 parlamentarai.
Liberalcentristų frakcijos seniūnas Vytautas Bogušis tvirtino, kad Seimas apsispręsti dėl referendumo galėtų net vasarą, kai bus daugiau aiškumo dėl Ignalinos antrojo bloko uždarymo derybose su Briuseliu bei bus aišku, kaip sekasi rinkti gyventojų parašus dėl referendumo reikalingumo.
„Tada mes nutartume koks tas referendumas būtų - privalomasis ar konsultacinis“, - kalbėjo V.Bogušis.
Jo teigimu, žinant ligšiolinę referendumų organizavimo istoriją, bei tai kokie griežti yra formalūs referendumo organizavimo reikalavimai, išlieka daug rizikos, jog pastaruoju metu atsiradusi pilietinė iniciatyva surinkti 300 tūkst. gyventojų parašų dėl referendumo paskelbimo gali ir nepasisekti: „Surinkti tiek parašų nelengva“.
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gintaras Šileikis priekaištavo, kad sužinoję, kad Seimas svarsto galimybę skelbti referendumą, žmonės nebepasirašinės, kad toks referendumas būtų rengiamas šalies piliečiams reikalaujant, o ne valdžiai norint.
Referendumą dėl Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimą inicijuoja 9 privatūs asmenys, tarp kurių yra Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius, švietimo darbuotojų, muitininkų, energetikų profesinės sąjungos, pensininkų profesinė sąjunga „Bočiai“, Socialdemokratų sąjunga ir parlamentinis Liberalų sąjūdis.
Jau renkami parašai, kad toks referendumas įvyktų. Jeigu bus surinkta 300 tūkst. šalies gyventojų parašų, Seimas nustatys referendumo datą.
Sėkmingu referendumas būtų laikomas, jeigu už elektrinės veiklos pratęsimą dar penkeriems metams pasisakytų ne mažiau kaip trečdalis rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų - 800-900 tūkst. žmonių.
Dabar rinkimuose savo valią gali pareikšti apie 2,7 mln. gyventojų.
Lietuva norėtų pratęsti Ignalinos atominės elektrinės darbą, nes naują jėgainę ketina pasistatyti tik maždaug po dešimtmečio, tuo tarpu Ignalinos jėgainę planuojama visiškai sustabdyti 2009-ųjų pabaigoje.