Už tai numatantį nutarimo projektą, kurį antradienį pateikė Seimo narys Antanas Vinkus, po pateikimo balsavo 33 parlamentarai, niekas nebuvo prieš, 22 susilaikė.
Šią iniciatyvą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, o vėliau, gruodžio mėnesį, jo imsis jau naujos kadencijos Seimas.
„V. Into aktyvi gamtosauginė ir mokslinė veikla, jos išliekamoji vertė išgarsino Skuodo kraštą, nuolat pritraukia didelius turistų srautus tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio valstybių, neabejotinai prisideda prie šio krašto žmonių kultūros puoselėjimo”, – pateikdamas projektą iš Seimo tribūnos sakė A. Vinkus.
Pasak jo, V. Into dėka Mosėdyje priskaičiuojama daugiau nei 150 tūkstančių akmenų kolekcija – nuo kelis gramus sveriančio kvarco iki 80 tonų milžino.
2025 metais bus minimos 100-osios V. Into gimimo metinės.
„Vaclovo Into veikla ir jo įkurtas vienintelis toks pasaulyje unikalių akmenų muziejus, liudijantis egzistavusį kontinentinį apledėjimą, padedantis išaiškinti pirmuosius ledynus ir ledo masės srautų slinkimo kryptis, turi svarbią mokslinę, geologinę, pažintinę, mokomąją, gamtosauginę, etninę, kultūrinę, turistinę, rekreacinę ir auklėjamąją vertę“, – pažymima nutarimo projekte.
Gydytojas, Akmenų muziejaus įkūrėjas V. Intas gimė 1925 m. lapkričio 14 d. Kivyliuose, Skuodo valsčiuje, mirė 2007 m. lapkričio 19 d. Mosėdyje.
1994 m. jam suteikta Valdo Adamkaus vardo premija. 1997 m. suteiktas Skuodo rajono Garbės piliečio vardas. V. Intas 1998 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.
ELTA primena, kad Seimas 2025-uosius metus yra paskelbęs Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Baroko literatūros bei lėktuvo „ANBO“ ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metais.
Taip siekiama pažymėti M.K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, Baroko literatūros reikšmę Lietuvoje ir M. K. Sarbievijaus poezijos rinktinės „Trys lyrikos knygos“ 400 metų sukaktį ir lėktuvo „ANBO“ sukonstravimo 100-metį.