Kai toks administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą, siūloma pradėti nuo įspėjimo.Tačiau jei transporto priemonė yra su neveikiančia gamintojo išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema, galimybė skirti įspėjimą nenumatyta.
Suteikus teisę aplinkosaugininkams tikrinti automobilių išmetamų į aplinką teršalų kiekį, toks reguliavimas siūlomas Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projekte. Du alternatyvius šią problemą siūlančius spręsti projektus Seimui yra pateikę parlamentaras Algirdas Stončaitis ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė. Po svarstymo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete atsirado naujas jungtinis projektas.
Jei transporto priemonės į aplinką išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, tai užtrauktų įspėjimą arba baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 300 iki 500 eurų. Baudos nuo 100 iki 500 eurų numatytos ir už transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimas.
Šie administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai, užtrauktų baudą asmenims nuo 300 iki 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 900 eurų.
Seimas yra suteikęs teisę aplinkosaugininkams stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį, taip pat panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jei į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų.Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse už dūmijančius automobilius yra numatytos baudos, tačiau įspėjimas už šias veiklas nenumatytas.