• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kanceliarija ir dar kelių Europos Sąjungos (ES) šalių parlamentų administracijos varžosi dėl teisės teikti paramą Azerbaidžano kolegoms, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo kanceliarija pasirengusi savo darbo patirtimi dalytis su Azerbaidžano parlamento (Milli medžlisas) administracija. Lapkričio viduryje turėtų paaiškėti, ar kanceliarijai pavyks per konkursą įveikti varžovus - penkių ES šalių parlamentų kolegas, kurie taip pat panoro dalyvauti Europos Komisijos (EK) Dvynių projekte, skatinančiame viešojo administravimo plėtrą.

REKLAMA

Dvejų metų trukmės projekto vertė - milijonas eurų. Tokio dydžio kontrakto nebuvo laimėjusi nė viena Lietuvos institucija. Seimo kancleris Gintautas Vilkelis, neseniai su vizitu viešėjęs Azerbaidžano parlamente, viliasi, kad lietuviams pavyks įveikti konkurentus.

Problemos žinomos

Pasak G.Vilkelio, pagrindiniai projekto tikslai - padėti paramą priimančiai šaliai plėtoti ir ugdyti administracinius įgūdžius, supažindinti su eurointegraciniais procesais, daugiausia dėmesio skiriant įstatymų suderinimui su ES teisės aktais. „Azerbaidžanas nesirengia stoti į Bendriją, tačiau aktyviai plėtoja ekonominius ryšius su ES valstybėmis. Todėl šalis suinteresuota, kad jos ir ES teisės aktai būtų suderinti“, - aiškino Seimo kancleris.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Azerbaidžano medžliso pirmininkas, administracijos vadovai domėjosi, kokioje srityje Lietuva galėtų jiems labiausiai padėti, kokių specialistų turime. „Jų problemos ir poreikiai mums gerai pažįstami, jau esame tai išgyvenę“, - teigė kancleris. Medžliso administracijoje juntamas kvalifikuotų darbuotojų stygius, nes nemažai jų išeina dirbti į privatų verslą. Azerbaidžaniečiai nori įgyti kuo daugiau tarptautinio bendradarbiavimo patirties, juos domina įvairių teisės aktų rengimo procedūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reziduos patarėjas

Azerbaidžanas - labai sparčiai besivystanti valstybė, daugiausia biudžeto pajamų ji gauna iš naftos verslo. „Kas antras trečias namas Baku rekonstruojamas, statomas ar perstatomas“, - sakė kancleris. Anot jo, klestinčios ekonomikos ženklų aiškiai matyti ir parlamente. „Prabangiai įrengtas pastatas ir posėdžių salė, aplink trykšta fontanai, kyla naujas priestatas. Taigi mes ne vieniši dėl savo statybų“, - šmaikštavo G.Vilkelis.

REKLAMA

Jam dar kartą teks vykti į Baku ir pristatyti Seimo kanceliarijos paraišką. Jei viskas baigsis sėkmingai, į Azerbaidžano sostinę dvejiems metams bus siunčiamas nuolat reziduojantis patarėjas. Informaciją apie nuveiktus darbus jis privalės kas tris mėnesius pateikti per susitikimus su projekto priežiūros komitetu. „Į Baku reguliariai siųsime įvairių sričių ekspertus ir specialistus ne tik iš Seimo kanceliarijos, bet ir kitų institucijų. Eurointegracijos klausimais galės konsultuoti užsienio - Lenkijos, Latvijos, Estijos - specialistai. Juos taip pat turėsime galimybę pakviesti“, - dėstė G.Vilkelis.

REKLAMA

Programai - 10 metų

ES Dvynių programa buvo pradėta 1998 metais EK iniciatyva. Siekiama padėti šalims paramos gavėjoms stiprinti savo institucijų gebėjimus siekiant įgyvendinti ES teisyno reikalavimus ar priartėti prie jų. Dvynių projektai - viena tarptautinio institucijų bendradarbiavimo formų, pagrįstų tiesioginiu žinių perdavimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paramą per Dvynių projektus Lietuvos institucijos gauna nuo 1998-ųjų, tačiau nuo ateinančių metų jos jau nebesulauks.

1998-2006 metais Lietuvoje buvo įgyvendinta 119 Dvynių projektų, daugiausia žemės ūkio, vidaus rinkos ir statistikos, teisingumo ir vidaus reikalų, viešojo administravimo, transporto, socialinių reikalų srityse.

Per ketverius metus Lietuvos institucijos, kaip paramos teikėjos, dalyvavo trijuose Dvynių projektuose: Vengrijoje (muitinės sritis), Turkijoje (žemės ūkis) ir Serbijoje (viešasis administravimas). Šiemet Lietuva kartu su Prancūzija teikia paramą Bulgarijai viešojo administravimo srityje.

Raimonda Ramelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų