• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Onos Laurišienės teisinę neliečiamybę.
Parlamentarai antradienį 93 balsais už ir vienam susilaikius priėmė rezoliuciją, kuria duodamas sutikimas patraukti Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėją O.Laurišienę baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jos laisvę.
Į Seimą, prašydamas panaikinti teisėjos teisinę neliečiamybę, gruodžio mėnesį kreipėsi generalinis prokuroras Algimantas Valantinas. Kaip generalinis prokuroras tuomet informavo Seimą, Panevėžio teisėja įtariama sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.
Pagal Konstituciją, teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo, o tarp Seimo sesijų - be prezidento sutikimo.
Seimo statutas numato, jog, gavęs generalinio prokuroro prašymą, Seimas sudaro laikinąją tyrimo komisiją, kuri Seimui teikia nutarimo projektą, dėl kurio balsuodamas Seimas apsisprendžia - leisti panaikinti teisinę neliečiamybę ar ne.
Seimo laikinoji komisija nustatė, jog tyrimo metu surinkti duomenys bei liudijimai rodo, jog teisėjos veikloje galėjo būti nusikalstamos veikos požymių.
Ikiteisminis tyrimas dėl teisėjos galimai nusikalstamos veikos pradėtas gegužės 17 dieną pagal piliečio Viktoro Machankovo pareiškimą.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad teisėja O.Laurišienė, piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi, suklastojo Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimą civilinėje byloje dėl V.Machankovo ir Jūratės Machankovienės santuokos nutraukimo ir sukurstė J.Machankovienę suklastoti buvusio sutuoktinio parašą.
Praėjusią savaitę Seimo posėdyje dalyvavusi teisėja minėtus pažeidimus aiškino padariusi netyčia.
Teisėja sakė pati buvusi apgauta, nes į posėdį dėl santuokos nutraukimo moteris atėjo ne su savo sutuoktiniu, o kitu vyriškiu.
Pasak teisėjos O.Laurišienės, jos vienintelis pažeidimas - nepatikrino teisme dalyvavusiųjų dokumentų, taip suklysdama dėl jų tapatybės.
"Aš nagrinėdama bylą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu, neklastojau jokių dokumentų. Nagrinėjant bylas, privalo dalyvauti du sutuoktiniai, ir nagrinėjant bylą dalyvavo du asmenys. Aš taip galvoju, kad ta moteriškė atsivedė kitą asmenį, kitą vyriškį, ir viskas, mano kaltė ta, kad aš nepatikrinau dokumentų, bet net nekilo mintis tikrinti dokumentų, kai ateina du asmenys šypsodamiesi įforminti jų santuokos nutraukimo", - sakė teisėja.
Kaip numatyta Teismų įstatyme, teisėjo įgaliojimai sustabdomi iki sprendimo baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo. Jei teisėjas pripažįstamas nekaltu, jo įgaliojimai atnaujinami ir jam sumokamas atlyginimas už įgaliojimų sustabdymo laiką.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų