• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Audito komitetas trečiadienį ketina sukurti darbo grupę, kuri ištirtų skandalingas Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) bei „Samsung electronics“ sandorio aplinkybes. Veiksmų parlamentarai imasi reaguodami į daugkartines „Balsas.lt“ publikacijas.

REKLAMA
REKLAMA

Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė portalui „Balsas.lt“ patvirtino, jog komitetas ketina sukurti specialią darbo grupę ir tirti visas sandorio aplinkybes, išsireikalauti reikalingus dokumentus. „Viską darome eilės tvarka, nes norime rezultato, o ne vien drebinti orą. Nenorime, kad kas nors paskui skųstųsi mūsų veiksmais, todėl mėginame būti teisiškai preciziški“, – sakė parlamentarė.

REKLAMA

Darbo grupė komitete sudaryta bendru sutarimu. Ji artimiausiu metu ketina pareikalauti paaiškinimų iš Susisiekimo ministerijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos.



Milijoninis sandėris be konkurso, įkeitimai už proto ribų

Praėjusiais metais, prisidengdama vienu Gedimino Kirkilo Vyriausybės raštu, ne kartą viešai skleisdama prieštaringą ir klaidinančią informaciją, LRTC vadovybė, su tuometinio susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus žinia bei pritarimu, išvengdama viešo konkurso, pasirašė ir pradėjo įgyvendinti sutartį su „Samsung electronics“. Bendra verslo projekto, pagal kurį planuojama įdiegti Lietuvoje bevielį interneto ryšį, naudojant „WiMax“ technologiją, suma siekia apie 300 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, kad bendrovė, kurios 100 proc. akcijų valdo valstybė, tokio mąsto sandorį įgyvendina vykdydama konfidencialias derybas, iš bankų skolinantis pinigus buvo įforminti keisti įkeitimo sandėriai. Televizijos bokštas, meluojant apie neva turimą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pritarimą, buvo įkeistas 10 mln. litų verte. Žemės (5 ha) nuomos teisė buvo įkeista už 1 litą.



Konkurentai eliminuoti iš anksto

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsisakęs viešo konkurso, LRTC, pritariant Susisiekimo ministerijai, organizavo laisvos formos potencialių technikos tiekėjų atranką pagal niekur neskelbtus ir net patiems tiekėjams nepaaiškintus kriterijus. Pradžioje iš kelių bendrovių buvo atrinktos dvi, tačiau viena, kaip vėliau išsiaiškino „Balsas.lt“, neturėjo jokių galimybių.

REKLAMA

Dar balandžio mėnesį LRTC darbuotojas Vytautas Mackonis susirašinėjo su „Samsung electronics“. Sutarta bendradarbiauti su sąlyga – mūsų valstybinė įmonėlė neturi net kontaktuoti su jokiais kitais tiekėjais. 2009 m. gegužės 10 d. įmonės valdybai  pranešta, jog techninius reikalavimus atitinka dvi įmonės – „Samsung electronics“ ir „Motorola“. Pastaroji, kaip paaiškėjo, – neturėjo šansų.

Daugelis specialistų abejoja ir galimybėmis apskritai įgyvendinti projektą krizės sąlygomis. Siekiant komercinės sėkmės, reiktų greitu metu prisivilioti tik 100 000 bevielio interneto abonentų, įtikinant juos, kad siūlomasis „WiMax“ yra kažkas nepaprasta, palyginti su „Omnitel“ ir „Bitės“ pasiūla. Kyla klausimas – ar valstybei neteks išpirkti įkeistų objektų, sumokant už juos gerokai brangiau, nei jie dabar įkainoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų