Seimas atleido kariuomenės vadą gen. leitn. Valdą Tutkų iš pareigų pasibaigus kandencijai. Nors dalis Seimo narių piktinosi, kad nėra aiškūs pretendentai į postą, ir teigė, kad pats V. Tutkus galėtų tapti aukštu NATO pareigūnu, jei liktų vadovauti Lietuvos kariuomenei, už atleidimą balsavo 87 parlamentarai, prieš - 3, susilaikė 14.
Anot Juozo Oleko, kadenciją baigiantis Lietuvos kariuomenės vadas V. Tutkus turi „realią galimybę“ tapti NATO karinio komiteto pirmininku, todėl esą reikėjo palaukti ir kol kas vado neatleisti Valdo Adamkaus teikimu. „Jeigu Lietuva nevertina tokios galimybės, tai mes turime atleisti V. Tutkų ir nelaukti, kol po metų įvyks svarstymas NATO kariniame komitete“, - kalbėjo J. Olekas, pridurdamas, kad naujam žmogui tapti komiteto pirmininku nebus jokių šansų.
Be to, J. Olekas tvirtino, kad prezidentas V. Adamkus turi teikti ne tik nutarimą dėl kariuomenės vado atleidimo, bet kartu ir dėl naujo vado skyrimo. „Kas bus tam tarpe, kai vadas bus atleistas, o naujo vado nebus paskirta?“, - klausė jis.
Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ragino J. Oleką neklaidinti visuomenės dėl esą nežinomybės, kas užims V. Tutkaus postą iki kol bus paskirtas naujas kariuomenės vadas. „Laikinai pavaduoja gynybos štabo viršininkas arba kitas generolas (admirolas)“, - Seimo salėje aiškina R. Juknevičienė.
Buvęs krašto apsaugos ministras J. Olekas siūlė, kad V. Tutkus galėtų vadovauti Lietuvos kariuomenei dar vieną kadenciją, kadangi niekur nėra įtvirtinta, kad taip būti negalima. Tačiau jam paprieštaravo dabartinė ministrė R. Juknevičienė. Pasak jos, yra aiškiai nurodyta, jog kariuomenės vadas gali vadovauti ne ilgiau nei penkerius metus.
Bronius Bradauskas pareiškė, kad generolo atleidimas esą gali pakenkti šalies saugumui, ir svarstė, kodėl konservatoriai taip nori atleisti vieną geriausių kariuomenės vadų visoje Europoje – galbūt jie ruošiasi karui su priešais šalies viduje, ir valdantiesiems neva reikia žmogaus, kuris galėtų vesti į karą su savais žmonėmis.
Pats V. Tutkus paprašė nedaryti jo „politikos įkaitu“, o krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pridūrė, kad kariuomenė „to nenusipelnė“. Seimo salėje taip pat buvo priminta Konstitucinio Teismo išaiškinimas dėl Aukščiausiojo Teismo pirmininko Vytauto Greičiaus atleidimo, kuomet buvo nustatyta, kad Seimas privalo atleisti pareigūną pasibaigus šio kadencijai.