Agnė pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo to, kad jos uošvis vieną rytą pabudęs nebegalėjo pajudinti rankos. Nuvažiavus į Anykščių polikliniką buvo išrašyta vaistų nuo skausmo ir pasakyta, kad po trijų dienų skausmas praeis.
Nors vaistus nuo skausmo gėrė saujomis, po savaitės vyras rankos dar negalėjo ištiesti ir priliesti.
„Nuvažiavus tiesiai į ligoninę, pasakė, kad yra rankoj uždegimas, išrašė antibiotikų ir gydytis liepė namuose. Skausmui nepraėjus po dar 5 dienų, uošvį nuvežėme vėl į ligoninę, tik jau pas kitą gydytoją. Padarius kraujo tyrimus pamatė, kad yra labai didelis uždegimas“, – kalbėjo ji.
Gulint ligoninėje ranka tik toliau tino. „Buvo padaryta operacija, sakė vandenis ištrauks iš alkūnes. Bet po kelių dienų vyrui gydytojas prasitarė, kad operacija net nebuvo reikalinga“, – teigė Agnė.
Iš pradžių dėl vyro skausmų priežasties medikai tik gūžčioję pečiais, tačiau, kaip tvirtino moteris, nedavė siuntimo į Vilnių daryti magnetinio rezonanso (Anykščių ligoninėje tokio nėra).
Skubiai išvežė į Panevėžio ligoninę
Tik pirmadienį, kaip pasakojo Agnė, uošvis sulaukęs gydytojų vizitacijos. Jau praėjus trims savaitėms nuo skausmo pradžios jie pateikė įtarimus, kad gal bus trūkus sausgyslė.
„Todėl jo atsikratė išveždami jį į Panevėžio ligoninę. Ir tik tada pagaliau atliktas magnetinis rezonansas, kurio reikėjo iš karto, o ne tik antibiotikų.
Nors dar būdami Anykščių ligoninėje paprašėme, kad dar kartą padarytų echoskopiją, gydytojai per vizitaciją atkirto, kad nėra reikalo, nes ją jau darė 3 kartus ir nieko nemato. Visam tam sekant daktarai sulaukė kraujo tyrimų ir su greitąja išvežė į Panevėžio ligoninę. Ten uošviui padarė echoskopiją ir gydytojai pamatė, kad visoje alkūnėje pilna pūlių“, – pasakojo Agnė.
Vyrui tą pačią dieną atlikta operacija, ištraukti pūliai, paliktas vamzdelis daryti plovimams.
Nepaisant to, kad situacija gerėja, ranką mažiau skauda, atliekami specialūs praplovimai, rankos vyras dar negali lankstyti.
Be to, gydytojai dar sakė negalintys pasakyti, ar pavyks ranką atstatyti į jos normalią būseną.
„Gali būti, kad kažkiek rankos nebegalės valdyti, bet čia tik spėjimas“, – pridūrė Agnė.
Paklausta, ar šeima negalvoja kreiptis dėl galimos padarytos žalos, moteris sakė pretenzijų ligoninei turėsiantys tik tada, jeigu vyras negalės valdyti rankos lygiai taip pat, kaip ir buvo prieš tai.
Ligoninė: viskas atlikta tinkamai
Paprašytas pakomentuoti situaciją Anykščių ligoninės vadovas Audrius Vasiliauskas patvirtino, kad ligoninėje šis pacientas gydytas dešimt dienų.
„Sunku pasakyti, kokioje apimtyje ir kokie veiksmai pacientui iš pradžių buvo atlikti poliklinikoje. Ligoninėje pacientui buvo skirtas adekvatus gydymas (antibiotikai, atlikta intervencija), kraujo rodiklių reikšmės gydymo eigoje rodė uždegiminio proceso mažėjimą, tačiau išliko subjektyvūs skundai.
Dar nesusipažinus su Jūsų kreipimusi, kaip tik pirmadienį 12.30 val. dienos rytą bendros vizitacijos metu ir buvo nuspręsta tolimesniam gydymui pacientą perkelti į Panevėžio ligoninę dėl 3 lygio paslaugų teikimo, nes Panevėžio ligoninė turi geresnes diagnostikos galimybes", – paaiškino įstaigos vadovas.
Susidūrėte su panašia situacija? Papasakokite mums!
Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.
Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.