• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po atlikto audito 23-jose šalies savivaldybėse paaiškėjo, kad tik trijose iš jų nėra stambių finansinės drausmės nusižengimų. Prasižengimų rekordininkė - sostinės merija. Po patikrinimo šalies savivaldybės į valstybės biudžetą privalės grąžinti daugiau nei 1,4 mln. litų ne pagal paskirtį panaudotų valstybės lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės kontrolės atlikto finansinio savivaldybių audito metu buvo vertinama, kaip šios institucijos panaudojo pernai iš valstybės biudžeto gautas lėšas, kaip naudotas kitas turtas, planuotas valstybinėms funkcijoms atlikti reikalingų lėšų poreikis. Iš 23-ų savivaldybių tik Jurbarko, Šilalės rajonų bei Rietavo savivaldybėms auditoriai neturėjo reikšmingų pastabų.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad savivaldybėse dažnai nesilaikoma finansinės drausmės, valstybės lėšos naudojamos ne pagal paskirtį ir neracionaliai, o prekės ir paslaugos įsigyjamos pažeidžiant įstatymus. Auditorių vertinimu, vidaus kontrolei pernelyg mažai dėmesio skiria patys merai.

Daugiausia pažeidimų rasta Vilniaus miesto savivaldybėje. Auditoriai nustatė, kad teisės aktų nesilaikyta vykdant Nacionalinio stadiono projektavimą ir statybas, įrengiant Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės priėmimo skyrių, rekonstruojant Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinę mokyklą, praneša Valstybės kontrolė. Dėl neteisėtų veiksmų savivaldybei buvo padaryta daugiau nei 360 tūkst. litų žala.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės kontrolės vertinimu, Vilniaus miesto savivaldybė tinkamai nekontroliavo, kaip naudojamos Nacionalinio stadiono statyboms skirtos lėšos, todėl jos galėjo būti švaistomos. Dėl galimų nusikalstamų veikų audito dokumentai perduoti Generalinei prokuratūrai, kuri jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies savivaldybėms Valstybės kontrolė turėjo priekaištų ir dėl netinkamo "mokinio krepšelio" lėšų naudojimo. Nustatyta, kad ne pagal paskirtį panaudota beveik 1,4 mln. litų, nesilaikant finansinės drausmės ir pažeidžiant teisės aktus panaudota 878 tūkst. litų, o Vilniaus ir Panevėžio miestų bei Panevėžio, Kelmės ir Šalčininkų rajonų mokykloms neteisėtai apskaičiavus ir išmokėjus darbo užmokestį, joms padaryta daugiau nei 93 tūkst. litų žala.

REKLAMA

Auditoriai negalėjo patvirtinti, ar daugiau nei 219 tūkst. litų "mokinio krepšelio" lėšų buvo panaudota teisėtai. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto mokyklose priedams ir priemokoms panaudota 157 tūkst. litų, aiškiai nepagrindžiant, už kokius darbus jie skiriami.

Pažeidžiant teisės aktus, ne pagal paskirtį ir neteisėtai buvo naudojamos ir kitoms valstybės funkcijoms atlikti skirtos valstybės lėšos. Lėšų naudojimo pažeidimų nustatyta Vilniaus miesto, Biržų, Kelmės, Joniškio, Zarasų rajonų ir kitose savivaldybėse. Iš viso netinkamai panaudota per 420 tūkst. litų.

REKLAMA

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad 15-a savivaldybių joms valstybės patikėtą daugiau nei 6,6 mln. litų vertės turtą perdavė valdyti biudžetinėms įstaigoms, neturinčioms teisės jį valdyti patikėjimo teise. Be to, 9-iose savivaldybėse nebuvo užregistruota turto už 3,9 mln. litų.

Po Valstybės kontrolės audito buvo priimti 6 sprendimai, įpareigojantys Biržų, Joniškio, Panevėžio, Radviliškio ir Šalčininkų rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybių vadovus ištaisyti nustatytus finansinės drausmės pažeidimus ir į valstybės biudžetą grąžinti daugiau nei 1,4 mln. litų ne pagal paskirtį panaudotų valstybės lėšų. Taip pat šių savivaldybių vadovai įpareigoti nubausti pažeidimus padariusius tarnautojus. Be to, Vilniaus miesto savivaldybei nurodyta išieškoti jai padarytą daugiau nei 360 tūkst. litų žalą.

Indrė Sesartė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų