Pateikiame svarbiausius Lietuvos ir pasaulio savaitės įvykius.
Pirmadienis, 2011 03 14
Lietuva įteikė notą Baltarusijai. Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijai įteikė notą, kurioje teigiama, kad Gardino srities Astravo rajone planuojamos statyti Baltarusijos atominės elektrinės (AE) poveikio aplinkai vertinimo procesas yra nebaigtas ir jis nesuderintas su Lietuva.
Šiuo metu jau pradėti įgyvendinti AE infrastruktūros darbai, prie jos statymo prisideda rusai, kitų Europos šalių atstovai, panaudojama pirmoji jėgainės statymo finansinė injekcija. Naują elektrinę Kaliningrado srityje, Ragainės (Nemano) rajone, statyti nori ir Rusija.
Antradienis, 2011 03 15
Japoniją sudrebino naujas 6 balų stiprumo žemės drebėjimas. Antradienį Japonijos rytinę dalį sudrebino naujas 6 balų pagal Richterio skalę požeminis smūgis. Požeminio smūgio epicentras buvo užfiksuotas už 167 kilometrų į pietryčius nuo Sendajaus miesto Mijagio prefektūroje.
Trečiadienis, 2011 03 16
Lietuva neturi jokios atominės elektrinės vizijos. Dėl gamtos stichijos Japonijoje kilus branduolinei katastrofai paaiškėjo, kad naują atominę jėgainę ketinanti statyti Lietuvos valdžia atsidūrė kryžkelėje. Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška pareiškė, kad dėl tragedijos Japonijoje pasaulis imsis papildomų atominių reaktorių saugumo priemonių, o tai pabrangins branduolinius projektus.
Ketvirtadienis, 2011 03 17
Lenkai mokysis lietuviškai. Seimas ketvirtadienį pastraipsniui balsuodamas dėl naujos redakcijos Švietimo įstatymo priėmimo pritarė siūlymui, kad tautinių mažumų mokyklose lietuvių kalba vyktų pamokos, kai dėstomos temos iš Lietuvos istorijos ir geografijos, pasaulio pažinimo, mokoma pilietiškumo pagrindų. Straipsniui dėl lietuvių kalbos mokymo tautinių mažumų mokyklose pritarė 87 parlamentarai, 4 buvo prieš, 5 susilaikė. Seimas dar turės balsuoti dėl viso įstatymo priėmimo.
Penktadienis, 2011 03 18
Stiprėjo karinė konfrontacija. Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba patvirtino rezoliuciją, pagal kurią virš Libijos skelbiama neskraidymo zona ir suteikiamas leidimas galimiems kariniams veiksmams, išskyrus sausumos pajėgų veiksmus. Libijos vadovo sūnus pareiškė, kad šalis visai nesibaimina galimų užsienio pajėgų antskrydžių, bet Libijos užsienio reikalų ministras Musa Kusa pranešė, kad visos karinės operacijos nedelsiant nutraukiamos. Sukilėlių siūlomos paliaubos netenkina, o NATO pradėjo paskutiniuosius pasirengimus galimai karinei operacijai prieš Libiją.
Šeštadienis, 2011 03 19
Vakarai pradėjo atakuoti Libiją. JAV ir D. Britanijos laivai raketomis stipriai apšaudė taikinius visoje šalyje. Skelbiama, jog atakuojama priešlektuvinė gynyba ir infrastruktūra. Sausumos kariuomenė ar JAV lėktuvai nedalyvauja kariniuose veiksmuose, tačiau neaišku, ar vėliau nebus naudojama amerikiečių aviacija.(Papildyta 22.30) Teigiama, kad Libiją atakuoja ne tik Prancūzijos lėktuvai, bet ir JAV kariniai laivai, apšaudydami taikinius „Tomahawk“ raketomis, skirtomis naikinti antžeminius įrengimus.
Sekmadienis, 2011 03 20
Lietuva minėjo Žemės dieną. Sekmadienį Lietuva kartu su kitomis pasaulio šalimis minėjo Žemės dieną. Per ją keliama Žemės vėliava, vyksta parodos, paskaitos ir kiti renginiai.
Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20 - 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkuriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.