• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dirbantys žmonės serga šimtais tūkstančių – vien per sausį Sodra" išdavė apie 400 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų – 60 procentų daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Maža to, persirgę koronavirusu žmonės juo užsikrečia ir antrą, ir netgi trečią kartą.

Dirbantys žmonės serga šimtais tūkstančių – vien per sausį Sodra" išdavė apie 400 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų – 60 procentų daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Maža to, persirgę koronavirusu žmonės juo užsikrečia ir antrą, ir netgi trečią kartą.

REKLAMA

Apie tai, kad kaip ant mielių augantis sergančių darbuotojų skaičius jau ima trukdyti įmonių veiklai skelbia „Lietuvos paštas“ ir „Vilniaus viešasis transportas“ – įmonės įspėja, kad jų paslaugos gali vėluoti. O Lietuvoje jau plinta, tikėtina, užkrečiamesnis COVID-19 omikron variantas. 

Laiškininkė Irena pluša jau nuo ankstyvo ryto – moteris pripažįsta, kad iššūkių šiuo metu netrūksta. „Lietuvos pašte“ ir koronavirusu, ir peršalimo ligomis serga apie 300 darbuotojų. Laiškininkė Irena ir pati saugosi, kad laiku pristatytų korespondenciją ir laiškus gyventojams.

„Ne, nesirgusi, nepersirgusi ir pati saugausi, daugiau stengiuosi lauke būti“, – sako laiškininkė Irena.

Pandeminė situacija ir augantys susirgusiųjų skaičiai kelia nemenkų iššūkių „Lietuvos paštui“. Šiuo metu iš viso serga ar izoliuojasi 7 procentai įmonės personalo. Vien tik koronavirusu serga apie 70 darbuotojų – ir laiškininkai, ir klientų aptarnavimo specialistai, kurjeriai. Paštas pripažįsta – pasitaiko atvejų, kai tą pačią dieną darbuotojai nebespėja pristatyti prenumeratos ar išnešti siuntų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu stengiamės verstis pasikviesdami pavaduojančius darbuotojus, prašydami savo dabartinių darbuotojų dirbti ilgiau, pakeisdami darbo grafikus. Kol kas esminių strigimų neturime“, – teigia departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

REKLAMA

O sergamumo skaičiams mušant rekordus – per vakar dieną vėl užfiksuota daugiau kaip 12 tūkstančių naujų koronaviruso atvejų, vis daugiau išrašoma ir nedarbingumo lapelių. „Sodra“ skelbia, kad šių metų sausį iš viso išduota 389 tūkstančiai nedarbingumo pažymėjimų – apie 60 procentų daugiau nei prieš metus tuo pačiu laikotarpiu.

„Iš jų apie 100 tūkstančių dėl įvairių priežasčių, susijusių su COVID-19. Ir dėl ligos, ir dėl to, kad žmogus slaugė vaiką ar kitą sergantį šeimos narį ir dėl izoliacijos“, – komentuoja Sodros atstovė Malgožata Kozič.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad susirgusiųjų skaičius pastaruoju metu auga – skelbia ir „Vilniaus viešasis transportas“. Šiuo metu serga per 160 vairuotojų iš beveik 1400, o koronavirusas patvirtintas tik kiek daugiau nei 30 darbuotojų.

Tiesa, kol kas kviestis besimptome forma sergančių darbuotojų neketinama, keičiami maršrutai.

„Stebime situaciją, gali būti sutrikimų, tad nuo pirmadienio maršrutai gali nežymiai keistis, tačiau atkreipiame dėmesį, kad tai bus tikrai laikinai.Ir dėsime pastangas, kad juos grąžintume į įprastą ritmą“, – sako „Vilniaus viešojo transporto“ atstovė Giedrė Vinickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susirgimų skaičiams mušant rekordus, Lietuvoje jau fiksuojamas naujas omikron atmainos potipis, kuris, tikėtina, yra užkrečiamesnis nei pirminis atmainos variantas. Tiesa, kol kas nėra aiškių duomenų, kad jisai būtų ir pavojingesnis.

„Atsiradus Ba.2, Danijos mokslininkai nustatė, kad ji pasižymi savybėmis sparčiau plisti, tačiau nenustatė, kad ji yra pavojingesnė. Mes Lietuvoje turime jau šį potipį“, – teigia medicinos genetikas Lukas Žemaitis.

REKLAMA

O pastaruoju metu daugėja žmonių, kurie persirgę koronavirusu, juo užsikrečia net ir antrą ar trečią kartą. Tokius duomenis skelbia Statistikos departamentas. Štai paskutinės paros duomenimis – pakartotinai antrą kartą koronavirusu susirgo 2005 asmenys, trečią kartą COVID-19 susirgo 3 žmonės. Iki omikron atmainos pakartotiniai užsikrėtimai neviršydavo nei 1 procento, o nuo sausio mėnesio jie sudaro ženklią užsikrėtimų dalį – beveik 15 procentų.

REKLAMA

„Kas svarbu, kad tų antrinių užsikrėtimų skaičius yra virš 2000, tai reiškia, kad mes turime, jog žmonės antrą kartą serga. Tai yra didelis skaičius, šalia naujų atvejų turime dar 2000“, – sako „Euromonitor“ duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Iš viso epidemiologai šiuo metu priskaičiuoja daugiau nei 2000 protrūkių visoje Lietuvoje – didžiąją dalį jų sudaro ugdymo įstaigos. Protrūkiai fiksuojami ir darbovietėse – prekyboje ar gamyboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas mes dar nepasiekėme piko, artimiausiu laiku, gal savaitės laiko užteks, gal iki vasario vidurio, kada mes jau turėsime būti pasiekę tą piką, kad nebedidės, bet, aišku, tas bangavimo skaičius bus“, – sako epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Situacija įtempta ir sveikatos priežiūros įstaigose: skaičiuojama, kad iš viso šiuo metu serga 1773 asmenys – medikai, visuomenės sveikatos specialistai, odontologai, farmacininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų