Iki šiol politikai svarstė du variantus, kaip leisti rašyti pavardes su nelietuviškais rašmenimis, pavyzdžiui, raide w. Pirmasis jų leistų nelietuviškas raides pagrindiniame įraše, kitas - papildomame paso puslapyje.
S.Skvernelis teigė turintis trečią variantą, bet jo nedetalizavo.
„Aš tikrai turiu sprendimą, nenoriu šiandien sakyti viešai. Turiu labai racionalų pasiūlymą, kaip galima išspręsti asmenvardžių rašymą. Man beliko technines detales pažiūrėti, aš tą artimiausiu metu ir padarysiu“, – sakė S.Skvernelis. Jis pridūrė, kad tai būtų sprendimas „apsaugantis mūsų pamatinius dalykus kaip kalbą, atsižvelgiant į sveiką protą“.
Kai kurie politikai anksčiau yra svarstę, kad pagrindiniame puslapyje būtų galima leisti naudoti abi formas - originalią ir sulietuvintą.
S.Skvernelis pabrėžė, kad reikia parodyti geranorišką signalą Lenkijos atžvilgiu, o pirmuosius užsienio vizitus, jei bus galimybė, nukreips į Varšuvą ir Rygą.
„Valstiečių“ kandidatas į Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkus, šių sričių Vyriausybės programos projekto rengėjas Eugenijus Jovaiša BNS sakė apie trečiąjį S.Skvernelio sumanytą pavardžių rašybos variantą nežinantis.
„To varianto tikrai nežinau, šiaip ar taip tuos visus variantus ateityje svarstysime. Programoje yra labai aiškūs mūsų matymai, tai yra latviškasis variantas“, – sakė E.Jovaiša.
E.Jovaiša su visuomenininkų grupe „Talka: Už Lietuvos valstybinę kalbą“ surinko parašus Seimui teikti projektą, kad duomenys asmens tapatybės kortelėje ir pase įrašomi valstybine kalba, o piliečio pageidavimu antrame puslapyje gali būti rašoma originali pavardė ir vardas lotyniško pagrindo rašmenimis. Taip pat Seime yra ir kitas projektas, kuris leistų Lietuvos piliečių asmenvardžius rašyti pagal originalų šaltinį lotyniško pagrindo rašmenimis.