„Tą padarysime antradienį po rinkimų. Turėsime valdybos posėdį, mes esame demokratai, Demokratų sąjunga ir ne Skvernelis priiminėja sprendimus, kokios koalicijos, su kuo jungtis“, – ketvirtadienį Lukiškių aikštėje žurnalistams sakė politikas.
Tokią poziciją demokratai ketina išsakyti ir socialdemokratams jų sėkmės rinkimuose atveju.
„Mes diskutuosime, mes norime dirbti su politinėmis partijomis, kurios yra skaidrios politinės organizacijos, neįtakojamos iš išorės, kur politinių partijų lyderiai prisiima atsakomybę ir dalyvauja rinkimuose“, – kalbėjo jis.
Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė yra sakiusi, kad valdančiojoje koalicijoje matytų Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).
Tuo metu S. Skvernelis norėtų, jog koalicijoje būtų Liberalų sąjūdis, o ne „valstiečiai“.
LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis yra sakęs, kad darbas su demokratais būtų įmanomas tik tokiu atveju, jei S. Skvernelio nebūtų Vyriausybėje.
S. Skvernelis ketvirtadienį sakė besitikintis, kad visi dešimt antrame ture vienmandatėse apygardose kandidatuojantys Demokratų sąjungos politikai pateks į Seimą.
„Nėra jokių garantijų, viską sprendžia žmonės. (...) Dabar antras turas yra net ne partinis balsavimas, o asmenybių balsavimas. Tikiuosi, kad žmonės turės tą racionalumą“, – teigė partijos lyderis.
S. Skvernelis sakė Riešės vienmandatėje apygardoje, kurioje yra registruotas, balsavęs už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatą Waldemarą Urbaną.
Jis šioje apygardoje varžosi su konservatore Daiva Ulbinaite.
„Negaliu balsuoti už žmogų, kuris kažkada turėjo problemų su teisėsauga ir išvengė jų vien dėl to, kad prezidentė neliudijo baudžiamojoje byloje“, – teigė S. Skvernelis.
Demokratų sąjungos lyderis trečiadienį LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė, kad R. Karbauskis ir jo šeima galimai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
S. Skvernelis neatskleidė, ką turėjo omenyje taip sakydamas.
„Galimai gali kenkti ar kenkė. Išvadas tokias darau iš visos medžiagos ir tos informacijos, ką turiu“, – teigė jis.
Po praėjusį sekmadienį vykusių Seimo rinkimų pirmąjį turą šešios partijos daugiamandatėje apygardoje išsidalijo 70 mandatų į parlamentą.
Daugiausia jų – 18 – teko socialdemokratams, 17 – konservatoriams, 14 – „Nemuno aušrai“, aštuoni – demokratams, septyni – liberalams ir šeši – „valstiečiams“.
Seimo rinkimų antras turas Lietuvoje vyks sekmadienį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!