„Viskas priklauso nuo to, ką mes spręsime, kokią problemą: ar Lietuvos mastu, ar Vilniaus regiono mastu, nes, tikriausiai personalas, infrastruktūra, deguonis galėtų būti racionaliai taikoma tokiu atveju, jeigu tai būtų problema visiškai valstybiniu mastu – čia mano asmeninė nuomonė“, – apie „Litexpo“ panaudojimą COVID-19 pacientams žurnalistams antradienį sakė ji.
Pasak jos, strategija, kaip turėtų būti elgiamasi esant lovų trūkumui, turėtų būti svarstoma ir priimama politiniu lygiu. A. Bilotienės-Motiejūnienės nuomone, kol yra vietų kituose regionuose, tikslinga pacientus vežti ten.
„Tikriausiai gali važiuoti – nebūtinai sakau, kad į Klaipėdą, bet kas ten žino, gali būti ir Panevėžys, gali būti ir Kaunas. Aš manau, kad tai būtų racionalu ir prie to tikriausiai linkstama“, – sakė ji.
Santaros klinikų viena iš vadovių sakė asmeniškai skeptiškai vertinanti galimybes „Litexpo“ rūmuose įrengti ligoninę nes, be teisės aktų pakeitimų, būtų itin sunku surinkti ten reikiamo personalo skaičių.
Jos teigimu, būtent personalo skaičius šiuo metu yra pagrindinė problema ieškant, kuriose regiono atraminėse ligoninėse būtų galima daugiau lovų skirti COVID-19 pacientams.
Pasak A. Bilotienės-Motiejūnienės, tikėtina, kad situacija stabilizuosis po kelių savaičių, kai pasijus paskelbto karantino poveikis ir pacientų skaičiai ligoninėse gali pradėti mažėti.
Santaros klinikos antradienį paskelbė, jog Vilniaus regione užimta 94 procentai visų COVID-19 pacientams skirtų lovų, šiuo metu su regiono ligoninėmis tariamasi, kur jų pavyktų įrengti papildomai.
Vilniaus miesto savivaldybė yra suplanavusi laikinąją ligoninę įrengti parodų centre „Litexpo“ įrengti užsipildžius kitoms ligoninėms.