• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Seimo pirmininkė Irena Degutienė susitikimo su Kinijos ambasadoriumi Mingtao Tong metu paragino jį "ramiau" žiūrėti į Tibeto klausimą Lietuvoje ir suvokti, kad Tibeto kalbos, kultūrinės tapatybės, religijos ir tradicijų išsaugojimas turi būti priimtas kaip natūralus dalykas.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ambasadorius susitikime pats iškėlė klausimą dėl Seime registruotos rezoliucijos "„Dėl žmogaus teisių padėties ir situacijos Tibete". Praėjusiais metais projektas buvo atmestas – daugiausiai socialdemokratų iniciatyva, tačiau jis vėl įregistruotas iš naujo. Premjeras Andrius Kubilius prieš savaitę Kinijos ambasadoriui pareiškė, kad kad valstybinę Lietuvos Respublikos poziciją dėl Tibeto atitinka Seimo rezoliucijos projektas, kuriame raginama pradėti dialogą su Tibeto dvasiniu lyderiu Jo Šventenybe Dalai Lama XIV.

REKLAMA

Seimo Pirmininkė paragino nepolitizuoti šio klausimo, o priimti kaip savaime suprantamą ir natūralų kultūrų įvairovės reiškinį, tačiau pažymėjo, kad Lietuva yra susirūpinusi žmogaus teisių padėtimi Kinijoje.

I. Degutienė pabrėžė, kad Lietuva Tibeto atžvilgiu laikosi bendros Europos Sąjungos pozicijos - t.y., pasisako už Kinijos valdžios ir Dalai Lamos bei jo atstovų dialogą ir taikų santykių sureguliavimą. Svarbiausia, anot jos, - užtikrinti tinkamą pagarbą Tibeto kultūrinei ir religinei tapatybei, tradicijoms ir kalbai.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras A.Kubilius praėjusią savaitę teigė nematantis problemų Tibeto skvero atsiradimui Lietuvoje. Susitikęs su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje jis leido suprasti, kad ketinimuose skverelį Užupyje pavadinti Tibeto vardu politikos ieškoti nereikia.

Tibeto aktyvistai beveik dvejus metus kovoja su sostinės savivaldybe, kad apleistam skverui Malūnų gatvėje būtų suteiktas Kinijos okupuoto regiono vardas. Praėjusią savaitę Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas pagaliau tokiam siūlymui pritarė. Netrukus klausimas keliaus į Miesto plėtros departamentą, o jam pritarus tašką turėtų padėti taryba. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(papildyta 14.13)

Šiandien ambasadorius žiniasklaidai pareiškė, kad prieštarauja "bet kokiai organizacijai, bet kokiu pavadinimu ir forma remiančiai Dalai Lamą". Seimo narė Dalia Kuodytė teigia, kad Tong Mingtao "užsimiršo – demokratinėje valstybėje, kokia yra Lietuva, kiekvienas asmuo gali turėti savo nuomonę, ją reikšti ir siekti, kad jo idėjos būtų įgyvendintos". Tokią pačią teisę turi ir Tibeto laisvės rėmimo aktyvistai, siekiantys, kad toks skverelis atsirastų.

Anot D. Kuodytės, akivaizdu, kad tokiais teiginiais ponas ambasadorius Tong Mingtao kvestionuoja demokratinius principus ir peržengia bet kokias ribas Lietuvos Respublikos piliečius paniekinančiai vadindamas „Dalai klika“. "Būtent tokie pareiškimai ir nepasitarnauja normaliems valstybių santykiams, grįstiems abipuse pagarba", - teigiama Seimo narės pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų