Pasak Socialdemokratų frakcijos Seime seniūno, balsavimas įrodo, kad parlamente nėra valdančiosios daugumos.
„Tai buvo testas, kuriuo siekta nustatyti, ar Seime yra dauguma, ar jos nėra. Iš to balsavimo matome, kad daugumos Seime mes neturime“, – žurnalistams Seime sakė J. Sabatauskas.
„Logiškas būtų Karbauskio sprendimas nutraukti tą agoniją ir atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų. (...) Jis savo frakcijos nevaldo, partijos taip pat“, – pridūrė jis.
Valdančiųjų iniciatyva antradienį per pakartotinį balsavimą už V. Pranckiečio atšaukimą iš pareigų balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo penki, 11 biuletenių sugadinti. Tuo metu jį atleisti iš pareigų reikėjo ne mažiau kaip 71 balso.
Didžiausios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis vylėsi, kad šiuo balsavimu V. Pranckiečio atstatydinimo klausimas bus baigtas.
„Noriu tikėti, kad istorija baigėsi ir galima koncentruotis ties svarbiausiais darbais – biudžetu ar ugnies užgesinimu Alytuje“, – BNS sakė konservatorius.
„Manau, kad visų interesas dabar turėtų būti padėti tašką, tą, kuris nebuvo padėtas po praėjusio balsavimo. Nematau priežasties tęsti ir plėtoti šitą temą“, – pridūrė jis.
Opozicinio Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žurnalistams taip pat sakė, kad balsavimas rodo, jog R. Karbauskis neturi tokio autoriteto savo frakcijoje, kokio norėtų.
Ji tvirtino, kad Seimo darbas artimiausią pusmetį turėtų vykti sklandžiau, nes valdantieji negalės teikti iniciatyvos atleisti parlamento vadovo.
Politikė sakė, kad dabar Seime bus galima susikoncentruoti į svarbiausius darbotvarkės klausimus, „o ne į asmenybių karus“.
„Aš tikrai labai viliuosi, kad šiandienos rezultatas yra galutinis, kad ši istorija baigsis“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Seimas praėjusią savaitę jau balsavo dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu, tačiau tuomet balsavimas žlugo, nes jame dalyvavo tik 11 parlamentarų.
Valstiečiai V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti socialdarbiečiams.
V. Pranckietis nesutiko trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą.