Taip ministras pirmininkas antradienį interviu LRT radijui komentavo sekmadienį Vilniuje prie Seimo vykusią pareigūnų protesto akciją.
S. Skvernelio teigimu, kalbos apie pareigūnų bauginimą jam atrodo „šauksmas iš tolimos tolimos praeities, nes socialinis dialogas policijos sistemoje, vidaus reikalų sistemoje buvo pavyzdys valstybės institucijoms“.
Tačiau jis taip pat sakė, kad piketas rodo, jog apie problemas būtina kalbėti daugiau.
„Jeigu yra tokie nuogąstavimai ar toks profesinių sąjungų narių jausmas, vadinasi, turi būti dialogas su policijos vadovybe, ministerijos vadovybe, kažkas yra negerai“, – kalbėjo S. Skvernelis.
„Sužinoti, kas negerai, kokios problemos, tiek profesinės sąjungos, tiek policijos vadovybė turi sėsti ir kalbėti. Jeigu nėra dialogo, nėra pokalbio, nėra aptariamos problemos, tai kyla įtampos. Kviesčiau ir policijos vadovybę, ir profesines sąjungas ieškoti dialogo ir kompromisų“, – teigė ministras pirmininkas.
Penkiolika neuniformuotų policijos pareigūnų Nepriklausomybės atkūrimo dieną surengė protesto akciją prie Seimo. Jie reiškė nuogąstavimus dėl profsąjungų persekiojimo.
Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė sakė, kad kitokią nuomonę turinčius pareigūnus vadovai vadina nelojaliais, jie bauginami.
Profesinių sąjungos atstovų BNS perduotame laiške, kurį pasirašo Šiaulių policijos vadovas Ramūnas Sarapas, teigiama, kad „viešoje erdvėje „profsąjungos“ tyčiojasi iš sąžiningai ir garbingai tarnaujančių policijos pareigūnų. Šis demaršas yra viešas visų dirbančių policijos pareigūnų dergimas, policijos vardo žeminimas ir visuomenės saugumo jausmo mažinimas. Politinė spekuliacija ir valstybės stabilumo griovimas.“