„Tos „grindys“, aišku, tai yra vienas mėnesis, jos davė didžiulį rezultatą pirmiausiai saugant žmones, antra, ženkliai pakeliant atlyginimą, trečia, skatina konkurenciją ir sudaro vienodas rinkos sąlygas versle (...) Apie 75 tūkst. žmonių turime, kuriems situacija iš esmės pagerėjo“, – Žinių radijui sakė premjeras S. Skvernelis.
„Sodrai“ trečiadienį paskelbus, kad dėl „grindų“ įvedimo gruodį ir sausį darbo galėjo netekti apie 3 tūkst. žmonių, uždirbusių mažiau negu minimalią algą, premjeras teigia, kad skaičiai gali būti kitokie.
„Reikėtų vertinti visą visumą. Labai lengva ištraukti vieną skaičių, tas skaičius irgi yra ne visai toks. Lyginkime apie sausį ir lyginkime su pernai metais skirtumą, tai tų atleidimų buvo ir pernai, kai „grindų“ nebuvo, tai skirtumą turime 1,5 tūkst. žmonių (...) Ir neaišku, ar tai yra tie realūs bedarbiai“, – kalbėjo S. Skvernelis.
Pasak jo, daugiau nei 40 proc. atleistų žmonių atlyginimas nesiekė ir 100 eurų, tai ko gero, rodo šešėlį ir nesąžiningą konkurenciją.
„Sodros“ vadovo patarėja Julita Varanauskienė trečiadienį sakė, kad vadinamųjų „grindų“ įvedimas duoda teigiamą efektą. Žmonių, kurie neuždirba minimalios mėnesio algos ir neužsitikrina visų socialinių garantijų, skaičius sumažėjo.
„Grindys“ nuo šių metų pradžios įvestos, siekiant sumažinti šešėlinį darbo užmokestį privačiame versle ir užtikrinti didesnes socialines garantijas. Darbdavio mokamos „Sodros“ įmokos už darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ne visą darbo laiką, turi būti skaičiuojamas nuo minimalios mėnesio algos (400 eurų).
Išimtys numatytos tik darbuotojams, kurie yra apdrausti pas kitą darbdavį, gauna pensiją arba yra jaunesni negu 24 metų.