• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu ir priimant naująjį Visuomenės informavimo įstatymą išliks Konstitucijai galimai prieštaraujančios nuostatos, kartu su priimamu įstatymu turėtų būti priimamas sprendimas dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai penktadienį, po Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio, turėjusio preliminariai vertinti, ar Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas neprieštarauja Konstitucijai, sakė komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

REKLAMA

Komitetas, įvertinęs tai, kad nuostatos, dėl kurių iškilo atitikimo Konstitucijai klausimas, yra nustatytos ir šiuo metu galiojančiame Visuomenės informavimo įstatyme, bei, atsižvelgdamas į savo kompetenciją, nusprendė preliminariai nevertinti, ar Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas neprieštarauja Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ELTA jau skelbė, Vyriausybės teikiamas naujos redakcijos Visuomenės informavimo įstatymas, nepaisant Vyriausybės prašymo, Seime nebus priiminėjamas ypatingos skubos tvarka.

Naujos redakcijos Visuomenės informavimo įstatymu numatyta perkelti į Lietuvos teisę Europos Sąjungos direktyvą, susijusią su televizijos programų transliavimu. Tačiau Vyriausybės pateiktame projekte atsirado ir naujų nuostatų, kurios kelia žiniasklaidos atstovų abejones, pavyzdžiui, politikus yra siūloma išbraukti iš viešų asmenų sąrašo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sutinka, kad į naują įstatymą reikia perkelti europinę direktyvą, nes jos įgyvendinimas užtruko ir Lietuva gerokai vėluoja. Seimo vadovė taip pat mano, kad Visuomenės informavimo įstatymas, kuriam yra jau beveik 15 metų, šiek tiek paseno ir jį reikia atnaujinti, pavyzdžiui, įtraukti ir atsiradusią internetinę žiniasklaidą.

REKLAMA

Įstatymo rengimo darbo grupei vadovavęs Laimonas Ubavičius sakė, kad, atsižvelgus į Vidaus reikalų ministerijos pastabas, politikai buvo išbraukti iš viešų asmenų sąrašo. "Turiu Vidaus reikalų ministerijos raštą, kuriame paaiškinta, kad ta sąvoka yra vartojama kituose teisės aktuose, ji įvardinta kaip pareigūnas. Todėl šiuo atveju apibrėžiant viešąjį asmenį užtenka pasakyti, kad tai yra pareigūnas", - dėstydamas Vidaus reikalų ministerijos teisininkų motyvus sakė L. Ubavičius.

Naujoje Visuomenės informavimo įstatymo redakcijoje viešąjį asmenį siūloma apibrėžti taip: "teisėjas, pareigūnas, politinės partijos ir (ar) asociacijos vadovas, kuris dėl einamų pareigų arba savo darbo pobūdžio nuolat dalyvauja valstybinėje ar visuomeninėje veikloje, arba kitas asmuo, jeigu jis turi viešojo administravimo įgaliojimus arba jeigu jo nuolatinė veikla turi reikšmės viešiesiems reikalams".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų