Pats savininkas turėtų pagrįsti, iš kur gavo dideles pajamas arba kaip įgijo didelės vertės turtą, o to nepadarius turtas administracinėmis, civilinėmis priemonėmis turėtų būti konfiskuojamas. Tuo yra įsitikinęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, kurio nuomone, vien baudžiamojo proceso priemonių šešėlinei ekonomikai pažaboti nepakanka.
„Aš manyčiau, kad turėtų būti prokuratūros padalinys, kuris stebėtų finansinius srautus. Jeigu randasi įtarimų, kad tam tikras subjektas turi nepagrįstai dideles pajamas arba turtą, galėtų pareikalauti pagrįsti. Jei nepagrindžiama, šis asmuo turi įrodyti, iš kur turtą gavo. Jeigu neįrodo, tada įstatymo pagrindu konfiskuojamas turtas. Tai yra ne baudžiamoji byla, o administracinės, civilinės priemonės", - aiškino S. Šedbaras Seime ketvirtadienį po susitikimo, skirto kovos su korupcija priemonėms aptarti.
Pasak S. Šedbaro, vien Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos indėlio šioje srityje nepakanka, nes ji dirba baudžiamojo proceso rėmuose.
„Čia reikia papildomų administracinių, civilinių priemonių, kad ne valstybė įrodinėtų, o tas asmuo, kuris įtariamas turintis nepagrįstai dideles pajamas, turėtų pagrįsti, iš kur jas gavo", - teigė komiteto pirmininkas.
S. Šedbaras teigiamai įvertino Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios turėtų sukurti teisinę prielaidą konfiskuoti nusikalstomais būdais įgytą turtą.
„Tai yra projektas, kurį galėsime svarstyti ir priimti, tačiau matome dar galimybių ir papildomoms priemonėms", - teigė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas.