• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors rusiškuose Klaipėdos darželiuose ir mokyklose sparčiai mažėja vaikų, šioms mokymo įstaigoms nestinga nei miesto valdžios, nei Rusijos dėmesio, rašo  „Klaipėda“.

REKLAMA
REKLAMA

Vietoj 900 vaikų – 300

Klaipėdoje yra devynios bendrojo lavinimo rusiškos mokyklos ir 13 darželių. Rusų tautybės vaikai gali rinktis kelis visiškai rusiškus darželius, darželius su lietuviškomis grupėmis, dvi rusiškas gimnazijas – „Žaliakalnio“ ir „Aitvaro“, šešias bendrojo lavinimo mokyklas – M.Gorkio, „Pajūrio“, „Pamario“, „Santarvės“, A.Rubliovo, „Gabijos“ ir Naujakiemio suaugusiųjų vidurinę.

REKLAMA

Daugelyje jų sparčiai mažėja mokinių, bet nė vienos mokyklos artimiausiais metais neketinama uždaryti.

Pagrindinėje A.Rubliovo mokykloje galėtų mokytis apie 900 mokinių, o yra tik 300. Vienas mokyklos korpusas dabar išnuomotas socialiniam centrui.

„Pamario“ vidurinė mokykla šią problemą išsprendė jau prieš septynerius metus. Čia yra atskiros lietuvių ir rusų klasės. Vien iš rusų tautybės vaikų mokykla tiek jų nesuformuotų. Dabar čia mokosi per 800 vaikų.

REKLAMA
REKLAMA

Nesugebėjo perskaityti

Anksčiau vyravusi nuomonė, kad baigusieji rusų mokyklas vaikai nemokės valstybinės kalbos, sklaidosi dėl gerų rezultatų moksleivių olimpiadose.

Klaipėdos savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė patvirtino, kad rusiškos gimnazijos ir mokyklos paruošia palyginti stiprius mokinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prieš septynerius metus rusakalbiai, gavę egzamino užduotis, nemokėjo jų net perskaityti. Dabar jie puikiai kalba abiejomis kalbomis, todėl jiems atsiveria platesnės galimybės“, – sakė L.Prižgintienė.

Jos nuomone, pagal olimpiadų ir konkursų rezultatus matyti, kad rusiškų mokyklų mokiniai gali konkuruoti su lietuviškų. L.Prižgintienei dvikalbės mokyklos atrodo itin perspektyvios.

REKLAMA

Mišrios šeimos labiau linkusios vaikus leisti į lietuviškas mokymo įstaigas. Kartais pasitaiko, kad vieną vaiką leidžia į lietuvišką darželį, kitą – į rusišką.

Vis dažniau rusų tautybės mokiniai po aštuntos klasės renkasi lietuvišką gimnaziją vien dėl to, kad per abitūros egzaminus būtų lengviau.

REKLAMA

Remia ir konsulas

Rusiškų mokyklų miesto savivaldybė neišskiria iš kitų. Šios mokymo įstaigos sulaukia ir Rusijos generalinio konsulato Klaipėdoje paramos.

Kasmet Rusijos ambasada suteikia išlaikymą keliems Maskvos, Kaliningrado, Sankt Peterburgo universitetuose gerai besimokantiems mokiniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai į stipendijas rusiškuose universitetuose galėjo pretenduoti dvidešimt rusų tautybės moksleivių iš Klaipėdos. Nė vienas didesnis rusų mokyklų ar darželių renginys neapsieidavo be Rusijos generalinio konsulo Klaipėdoje Leonido Basnino vizito. Konsulatas mokyklas remia vadovėliais, mokomąja literatūra.

REKLAMA

Mokyklų ir darželių auklėtiniams suteikiama proga koncertuoti Rusijoje. M.Gorkio mokyklos teatras keliauja po Rusiją, kiekvienais metais „Pamario“ vidurinės mokyklos šokių ansamblis „Rodnyčiok“ vyksta į Kaliningrado festivalius, keliauja į Maskvą.

REKLAMA

Vadovėliai – iš Rusijos

Rusų mokyklos nesiskundžia ir knygų stygiumi. Čia mokomasi iš tokių pat vadovėlių, tik išverstų į lietuvių kalbą. Jie yra brangesni, todėl ir pinigų rusų mokyklų vadovėliams skiriama daugiau. Papildomai lėšų skiriama įsigyti kitoms rusiškoms mokymo knygoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar Klaipėdos rusų mokyklos nori, kad būtų leista naudoti kai kuriuos Rusijoje išleistus, bet mūsų šaliai pritaikytus vadovėlius.

Tačiau ugdymo planas visoms mokykloms vienodas. Nuo vienuoliktos ir dvyliktos klasių privaloma mokytis lietuvių kalba.

Pedagogų stygiumi mokyklos taip pat nesiskundžia.

Eglė Kasperavičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų