Šių keistų sniego gniūžčių dydis bei forma svyruoja nuo teniso kamuoliuko dydžio iki beveik metro skersmens. Retas sniego rutulių reginys driekėsi net 18 kilometrų.
Kaip gi jos susiformavo?
Tai yra retas reiškinys, kai susiformuoja maži ledo gabaliukai, kuriuos paskui suridena vėjas ir vanduo.
Sinoptiko Naglio Šulijos tegimu, tai yra kažkas panašaus, kaip jūros akmenukai, tik juos jūra nugludina, o šiuos suridena.
„Jūroje esančius ledukus vanduo, šaltas oras bei vėjas suridena kaip gniūžtę, todėl iki kranto jie atplaukia jau tokio dydžio. Tai labai retas reiškinys, pasitaiko tikrai ne dažnai, Sibiro gyventojai turės kuo pasidžiaugti“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.
Vietiniai mažame Nydos miestelyje, Jamalo pusiasalyje, esančiame kiek žemiau Arkties poliaračio, sakė niekada nematę nieko panašaus.
Toks pats fenomenas buvo užfiksuotas 2014 metų gruodį Suomijoje ir 2015 metų gruodį Jungtinėse Amerikos Valstijose, Mičigano ežere.
Šio fenomeno nuotraukos pralinksmino Rusijos gyventojus ir vienas iš skaitytojų juokavo, kad šie sniego rutuliai galėtų būti neišsiritę dinozaurų jaunikliai, ir netrukus pusiasalis bus užgrobtas išsiperėjusių sniegozaurų.