• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija iš Prancūzijos negautų karinės ginkluotės

Jeigu Prancūzija ir parduotų Rusijai karinį laivą "Mistral", tai jis būtų be ginkluotės. Tuo Prezidentę Dalią Grybauskaitę trečiadienį patikino Prancūzijos valstybės sekretorius Europos Sąjungos (ES) reikalams Pjeras Leliušas (Pierre Lellouche).

REKLAMA
REKLAMA

"Prezidentė išgirdo, jog kol kas nei iš Prancūzijos, nei iš Rusijos pusės nėra jokio susitarimo ar sandorio pirkti ar parduoti laivą "Mistral", yra tik politinio lygmens kalbos. Ministras konstatavo, kad jei tas laivas ir būtų parduodamas, jis būtų parduodamas be ginkluotės. Taigi tai iš esmės yra civilinis laivas, keltas", - po susitikimo trečiadienį sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

REKLAMA

P. Leliušas į Lietuvą atvyko su linkėjimais nuo Prancūzijos Prezidento Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarkozy) ir jo įpareigotas pasikonsultuoti su Lietuva, kaip su strategine partnere, dėl galimo laivo pardavimo. L. Balsys priminė, jog praėjusių metų rudenį Lietuvos ir Prancūzijos valstybių vadovai Paryžiuje pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

"Prancūzija dar sykį garantavo Lietuvai, kaip savo strateginei partnerei, kad Prancūzija skiria didelį dėmesį Europos saugumui, kaip ir geriems santykiams su Rusija. Skirdama dėmesį Europos saugumui Prancūzija taip pat nepamiršta ir Baltijos šalių, ir Baltijos jūros saugumo, tą įrodo ir oro patruliavimo misija", - teigė L. Balsys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak atstovo spaudai, Prezidentė savo ruožtu džiaugiasi veikiančia Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo sutartimi ir tuo, kad Prancūzija konsultuojasi su Lietuva kariniais klausimais.

"Prezidentė išklausė patikinimus, yra dėkinga už N. Sarkozi linkėjimus ir konstatuoja, kad strateginė sutartis, kurią pasirašė, veikia. Tai, kad Prancūzija konsultuojasi su Lietuva kariniais klausimais, yra labai svarbus dalykas", - sakė L. Balsys.

REKLAMA

Lietuvos politikai yra sakę, kad mūsų šalies reakcija į šį sandėrį priklausys nuo karinės įrangos laive. Antradienį D.Grybauskaitė, atsakinėdama į žurnalistų klausimus, teigė, kad bus reaguojama tuomet, kai paaiškės, ar "tai bus griaučiai, ar kažkas dar".

Šiandien, po susitikimo su šalies vadove, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas sakė, kad Lietuva, kaip NATO ir Europos Sąjungos narė, gali išsakyti savo nuostatas dėl Prancūzijos ketinimo Rusijai parduoti "Mistral" klasės karinį laivą.

REKLAMA

Rusija rugsėjo viduryje patvirtino, kad derasi su Prancūzija dėl "Mistral" klasės 400-500 mln. eurų vertės karinio laivo pirkimo.

Rusijos gynybos viceministras Vladimiras Popovkinas pernai rugsėjo 19 dieną pareiškė, kad pirkdama Prancūzijos laivą Rusija siekia naujomis technologijomis papildyti savo laivų statybos pramonę. Jis pridūrė, kad Rusijos laivų statytojai griežtai nepritaria politinei sutarčiai, ir šiuo klausimu galutinį sprendimą priims vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbos apie galimą laivo pardavimą Rusijai sukėlė nerimą kai kurioms buvusioms sovietinėms šalims, kurios yra NATO narės, o ypač po Rusijos ir Gruzijos konflikto dėl Pietų Osetijos.

Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas armijos generolas Nikolajus Makarovas praėjusią savaitę pranešė, kad sprendimas dėl "Mistral" tipo desantinio laivo pirkimo Prancūzijoje dar nepriimtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų