Kauno apskrities policijos Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė naujienų portalą tv3.lt informavo, kad įvykis policijai žinomas.
„Vakar buvo gautas pranešimas apie 12.45 val., jog Jonavos rajone, Rukloje esančioje ugdymo įstaigoje nepilnametis, gimę 2011 metais, smurtavo prieš nepilnametę, gimusią 2009 metais.
Nepilnametė pristatyta į gydymo įstaigą. Šiuo metu Jonavos rajono policijos komisariate pradėtas aplinkybių patikslinimas“, – pasakojo R. Zarauskienė.
Gyventojai ragina stabdyti smurtą
Apie smurto protrūkį Ruklos mokykloje pradėjo plisti feisbuko tinkle, gyventojai pradėjo aktyviai dalintis ir ragino sustabdyti smurtą. Moteris naujienų portalui tv3.lt taip pat patvirtino apie šį įvykį.
„Šiandien Ruklos mokykloje buvo sumušta mergaitė, telkšo kraujo balos, atvažiuoja greitoji, išveža į Kauno klinikas, nes Jonavoje net vaikų skyriaus nėra. Peršviečia galvą ir sumuštą vaiką išsiunčia namo. Po valandos vėl greitoji mergaitę išsiveža. Kodėl medikai nepasilieka nors nakčiai, kodėl išleidžia po tokios traumos važiuoti autobusu?
Kodėl iš pagarsėjusios šeimos nėra paimti vaikai, jeigu mama girta pastoviai... Atsakymas vienas. Šeima žinoma, su ja dirbama.....Žmonės, kaip jūs dirbat? Mėnesių mėnesiais tas pats, ar laukiam dar vienos tragedijos, kad paskui galėtumėm šluostyt ašaras ir kaltint vieni kitus, kad laiku nepastebėjom ir laiku neužkirtom kelio nelaimei?
Kažkas pasakys, kad saugokit savo vaikus, bet kaip juos saugot, jeigu mokyklos kieme atrodo turėtų būti saugu, bet deja. Man tiesiog trūksta žodžių. Prieš 18 metų toje pačioj Rukloje įvyko tragedija, buvo padegta žaidžianti kieme mergaitė. Tragedija įvyko, bet kaltų nebuvo, nes padegėjai buvo juk nepilnamečiai, istorija kartojasi. Liūdna, kad tai vyksta ir šiandien.
Esu žiauriai liūdna, pikta ir surištom rankom. Visi aplink kalba smurtas šeimoje blogai, patyčios blogai, bet ką darom mes? Verkiam... Ką daro policija, vaikų teisės? Ogi nieko, nes tyčiotis, skriausti, jeigu esi nepilnametis juk galima, bausti nėra kaip. Policija praneša vaikų teisėm ir viskas, darbas atliktas. Vaikų teisės ateina, paklausia, kas buvo ir vėl tyla iki kito karto. O tas skriaudėjas vaikšto iškėlęs galvą, muša ir tyčiojasi toliau“, – dalinosi moteris.
Direktorius apie galimai smurtavusį berniuką: „Kažkokių problemų su juo neturėjome“
Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Vaidas Dranseika sutiko naujienų portalui tv3.lt daugiau papasakoti apie įvykį.
Pasak jo, antradienį pertraukos metu penktokas sužalojo septintos klasės mokinę mokyklos teritorijoje. V. Dranseikos teigimu, sužalotai mokinei skubiai suteikta pirmoji pagalba, iškviesta greitoji pagalba ir policijos pareigūnai. Apie incidentą informuoti abiejų vaikų tėvai, tačiau smurtavusio mokinio tėvai į mokyklą neatvyko – atėjo jo pilnametė sesuo.
„Mūsų žiniomis, mergaitė buvo gydytojų priežiūroje, išvežta į klinikas, bet iškart ir paleista. Sumušimas ir iš nosies kraujas bėgo. Mūsų žiniomis, kažkokių rimtesnių sužalojimų nepatyrė“, – pasakojo mokyklos direktorius.
Jo teigimu, toje mokyklos teritorijos vietoje šiuo metu vykdomas remontas, mokyklos darbuotojai negali patys pasižiūrėti vaizdo stebėjimo kamerų įrašų, tačiau stebėjimo sistemą įrenginėjanti įmonė pažadėjo penktadienį perduoti filmuotą medžiagą ugdymo įstaigos vadovams.
V. Dranseika pasakojo, kad galimai smurtavęs mokinys yra iš probleminės šeimos, tačiau pats anksčiau jokių nemalonių incidentų neturėjo.
„Šitas vaikas iš tos šeimos toks pats geriausias, gerai mokėsi, nepraleisdavo pamokų. Kažkokių problemų su juo neturėjome. Jis gal toks karštesnis, degtukas, bet problemų niekada nekėlė. Viskas su tuo vaiku gerai“, – kalbėjo mokyklos direktorius.
Vaikų teisės: „Gavę informaciją apie minimą įvykį nedelsiant reagavome“
Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė naujienų portalui tv3.lt taip pat pakomentavo situaciją raštu.
Pasak vaiko teisių atstovų, situacija jiems yra žinoma ir labai jautri. Ypatingai neramina, kad smurtauja nepilnamečiai, dėl ko didžiulę tiek fizinę, tiek psichologinę traumą patyrė labiau pažeidžiamas bendraamžis.
„Gavę informaciją apie minimą įvykį nedelsiant reagavome. Svarbiausia buvo susisiekti su galimai nukentėjusiu vaiku ir pasiūlyti pagalbą. Atkreipiame dėmesį, kad pagalbos gali prireikti ir galimai smurtavusiems vaikams. Ramus ir savimi pasitikintis vaikas nenaudos smurto prieš silpnesnį.
Šiuo metu pradėti tiek nukentėjusio, tiek smurtavusio vaiko situacijos vertinimai – renkama ir vertinama visa reikalinga informacija. Vaiko teisių gynėjai susitiks su šeimomis, bendraus su tėvais ir vaikais, išklausys jų nuomonę. Tokiais atvejais itin svarbu užtikrinti skubios pagalbos vaikams teikimą, todėl pasirūpinsime, kad vaikams būtų teikiama ir psichologo pagalba.
Kai paaiškėja, kad šeimai arba vaikui reikia tam tikrų paslaugų dėl šeimoje iškilusių sunkumų – pradedama atvejo vadyba, už kurią atsakinga rajono ar miesto savivalda. Tai vadinama būtinybe vertinti pagalbos vaikui ir jo šeimai poreikį. Tokiu atveju, savivaldybė inicijuoja atvejo vadybą ir kartu su tėvais ieško sprendimų, kokie veiksmai pagerintų vaiko situaciją šeimoje.
Mus neramina faktas, kad mokykloje vaikai ne visada jaučiasi saugūs, pasitaiko patyčių. Visą mokyklos bendruomenę kviestume būti dėmesingus ir rūpintis, kad vaikams būtų saugu, jauku ir gera. Tam skirtos patyčių prevencijos programos, pasireiškus netinkamam vaiko elgesiui, organizuojami vaiko gerovės komisijos posėdžiai, pokalbiui kviečiami vaiko tėvai ar globėjai. Pasidomėsime, kaip veikia šios priemonės minimoje mokykloje, bendrausime su ugdymo įstaigos vadovais ir rekomenduosime nedelsiant spręsti smurto ir patyčių problemą. Esant būtinybei galima kreiptis į Savivaldybės vaiko gerovės komisiją ir švietimo centrą dėl pagalbos teikimo ir jos gavimo.
Pažįstamus ir aplinkinius pastebėjus kilusį konfliktą tarp vaikų, skriaudžiamą vaiką, kviečiame nelikti abejingais ir padėti rasti pagalbą. Kilus įtarimams, kad prieš vaiką gali būti smurtaujama bet kokia forma, praneškite vaiko teisių gynėjams skambindami į artimiausią vaiko teisių apsaugos skyrių arba bendruoju pagalbos telefonu 112 – tai gali išgelbėti gyvybę“, – komentavo N. Martišienė.