Dar vienas sunkiai vaikštantis mažametis atsidūrė ligoninėje, o jo mama serga onkologine liga.
Rukloje – dvi dešimtys sunkių ligonių
Šiuo metu dar vienas sunkiai sergantis vaikas atsidūrė ligoninėje.
„Jis yra medicinos įstaigoje, medikai šiuo metu juo rūpinasi“, – sakė B. Bernotienė.
Ji patvirtino, kad šio vaiko motina serga onkologine liga.
„Jau kelinta savaitė mes vežame tą moterį konsultacijoms į Kauno klinikas. Apmokame konsultacija patys“, – teigė B. Bernotienė. Anot jos, ieškoma įvairių būdų, kaip šiai moteriai galima padėti.
Pasirodo, centre šiuo metu gyvena apie 20 migrantų, kurie turi rimtų sveikatos sutrikimų. Centro direktorė vardijo įvairias ligas: onkologines, cukrinį diabetą, paralyžių, epilepsiją, depresiją.
„Migrantams yra teikiama būtinoji medicininė pagalba. Mes turime medikus ir jie rūpinasi jų sveikata, tiek vaikų, tiek suaugusiųjų“, – teigė ji.
Jos teigimu, centre nuolat budi gydytojas, į kurį migrantai gali kreiptis bet kuriuo metu, kai tik iškyla medicininės pagalbos poreikis.
„Mes apmokame už papildomas konsultacijas, kad galėtume jiems padėti. Šiuo metu situacija tokia, kad jie neturi sveikatos draudimo“, – sakė B. Bernotienė.
B. Bernotienė išsakė viltį, kad migrantai vieną dieną galės gyventi nebe už tvoros. „Tikiuosi, kad ateis diena, <...> arba išsispręs jų likimas ir jie bus grąžinti į savo kilmės šalį arba bus suteiktas prieglobstis ir jie galės pilnavertiškai gyventi Lietuvoje“, – teigė ji.
Kilo klausimų, kodėl greitoji iškviesta ne iš karto
Migrantai žurnalistams išsakė versiją apie sekmadienį mirusio vaiko istoriją. Jų teigimu, greitoji medicinos pagalba buvo iškviesta ne iš karto, o po 5 valandų.
B. Bernotienė sakė, kad į darbuotojus vaiko tėvas kreipėsi 3 val. ryto su prašymu apžiūrėti vaiką. Pirminę apžiūrą atliko socialinio darbuotojo padėjėjas ir nustatė, kad vaiko būklė stabili.
Tačiau po kelių žurnalistų klausimų B. Bernotienė sutriko ir sakė, kad pirminė apžiūra buvo atlikta 5 val. ryto.
Pakartotinai darbuotojas atėjo apie 7 val., vaikui tuo metu buvo pakilusi temperatūra. Nedelsdamas darbuotojas iškvietė medikus, sakė B. Bernotienė.
„Tas asmuo turi išsilavinimą, kuris suteikia jam galimybę nustatyti, ar žmogui reikia pagalbos. Mes turime reaguoti ir sureagavome tinkamai“, – apie vaiko būklę tikrinusio darbuotojo kompetencijas atsiliepė centro vadovė.
Neramumus vadino „emocine iškrova“
Ruklos pabėgėlių centro vadovė Beatričė Bernotienė žiniasklaidai komentavo, kad per pastarąjį savaitgalį pasišalino 21 migrantas, iš kurių 8 yra grąžinami atgal į centrą.
Ji apibūdino, kad bandymas pabėgti iš pabėgėlių centro teritorijos pasisekė ne visiems. Vėliau kilusius neramumus ji vadino „emocine iškrova“.
„Buvo emocinė reakcija, kad žmonės bandė pasišalinti ir kai kuriems nepavyko. <...> Nebuvo jokių riksmų“, – žurnalistams sakė B. Bernotienė.
Ji sakė, kad dažniausiai papildomų saugumo pajėgų rimčiai pabėgėlių centre užtikrinti neprireikia.
„Žmonės pakankamai čia ramiai gyvena, kol jų niekas nesuerzina. Žaidžia vaikai. Problemos sprendžiasi čia. Kai yra ramu, viskas susitvarkoma“, – teigė ji.
Centro vadovė minėjo, kad centre gyvenantiems migrantams po neramumų teikiamos psichologo ir socialinių darbuotojų konsultacijos. „Žmonės tikrai yra sutrikę po šitų įvykių“, – apibūdino ji.