Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus kartu su tenoru Algirdu Janutu ir Pauliumi Lukausku, lapkričio 16 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje kviečia paklausyti „Rudens serenadų".
Kartais norisi ko nors šilto ir mielo –ko nors, kas leistų nors trumpam pabėgti nuo kasdienybės, rutinos ir bent jau mintimis persikelti į svajų pasaulį, kuriame vis dar gyvena princesės bei riteriai ant balto žirgo.
Serenada –tai ne tik riterių išpažintis savo širdies damai. Šis savitas, intymus muzikos žanras patyrė daugybę transformacijų ir dabar dažniausiai skamba kaip atskiras instrumentinis kūrinys, išlaikantis romantinę nuotaiką.
Šiandien tam, kad sukurtų tikrai ypatingą atmosferą, atlikėjai turi ne tik atiduoti visą širdį, jie privalo būti tikri savo srities meistrai. Kadangi visi anksčiau minėti koncerto dalyviai –ne naujokai muzikos pasaulyje, ilgametė jų patirtis ir išprusimas garantuoja, kad vakarui parinkta muzika bus ypatinga, o jos atlikimas –nepriekaištingas.
Neišblėstančia romantika savo širdies damą lepinantis tenoras A.Janutas yra pažįstamas ir didžiai vertinamas nuo Paryžiaus Eliziejaus laukų iki Maskvos Didžiojo teatro durų. Augsburgas, Buenos Airės, Bolonija –visur, kur tik skambėjo A.Januto balsas, būtų patvirtinta, jog šis solistas bus pats tikriausias vedlys serenados vingiais.
Šv. Kristoforo kamerinio orkestro pristatyti tikriausiai nereikia: kolektyvas savo išskirtinumą parodė tokioje daugybėje renginių, kad visus išvardyti prireiktų knygos. Šį kartą jam vadovaus ir išskirtinis dirigentas V.Lukočius. 2009-aisiais iš Meksike vykusio Eduardo Matos orkestro dirigentų konkurso parsivežęs aukso medalį, jis dažnai pajuokauja, kad mieliau sėdėtų prie fortepijono nei diriguotų. Abejojantiems dėl tokio pasakymo tikrumo, keletas V.Lukočiaus muzikinės biografijos faktų: muzikas Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje įgijo fortepijono ir chorinio dirigavimo specialybę. Vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur 1999 m. įgijo pianisto solisto ir koncertmeisterio, o 2000-aisiais – orkestro dirigento kvalifikaciją ir magistro laipsnį.
Po studijų Suomijoje V.Lukočius grįžo į Lietuvą, čia parengė dešimtis koncertinių programų su žymiausiais atlikėjais, dirigavo daugelyje operų. Nestokojantis darbo pasiūlymų ir kvietimų diriguoti užsienyje, menininkas ne taip dažnai džiugina kameriniais pasirodymais Vilniuje, tad nepraleiskite šios puikios progos.
Nuo viduramžių laikų serenados teikė žmonėms džiaugsmą ir viltį –į kaimus užklydusių trubadūrų poezija linksmino žmones, o riteriams ši meilės giesmė buvo puikus būdas paglostyti išrinktosios damos širdį. Na, o šiltų serenadų skambesys niūrų ir žvarbų rudens vakarą, tikėkimės, padės lengviau sulaukti baltos, spindinčios žiemos.