• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau rudenį Lietuvos gyventojai galės registruotis į kursus, kaip pasirengti karui. Vyks teorinės ir praktinės paskaitos, kurių metų specialistai aiškins, kaip pasiruošti iš anksto rusų puolimui, o taip pat, ir ką daryti, jeigu Lietuva būtų okupuota. Kursai parengti išanalizavus karo Ukrainoje pavyzdžius.

Jau rudenį Lietuvos gyventojai galės registruotis į kursus, kaip pasirengti karui. Vyks teorinės ir praktinės paskaitos, kurių metų specialistai aiškins, kaip pasiruošti iš anksto rusų puolimui, o taip pat, ir ką daryti, jeigu Lietuva būtų okupuota. Kursai parengti išanalizavus karo Ukrainoje pavyzdžius.

REKLAMA

Krašto apsaugos ministerija tikisi, kad jie padės išugdyti ir lyderius, kurie ištikus nelaimei, pasirūpins ne tik savo šeima, bet ir sutelks bendruomenes pasipriešinimui.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Kelios dešimtys mokytojų iš visos Lietuvos Vilniuje, Šaulių sąjungos patalpose pina tinklus, kurie bus perduodami ukrainiečiams.

Šie mokytojai išbando naujus kursus, į kuriuos nuo rudens galės registruotis kiekvienas gyventojas.

„Vakar turėjome tokių praktinių žinių, tai yra išgyvenimo žinių, pasirengimo išvyko krepšiui, ką reik sudėt, kaip sudėt, susišildymo būdai, jeigu tu keliauji ir yra kažkokios ekstremalios situacijos“, – pasakoja mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovė Audronė Kaladžinskienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Dabar šalies gynyba susideda iš kelių pakopų. Pirmiausia – kariuomenė ir mūsų sąjungininkai. Savo vaidmenį atlieka kariai savanoriai, Šaulių sąjungos nariai. Neseniai gyventojams kariuomenė pasiūlė registruotis į komendantūras.

REKLAMA

O tie, kurie nenori niekur oficialiai priklausyti, atsiras galimybė sudalyvauti bent jau kursuose, kuriuose bus teoriniai ir praktiniai patarimai, kaip elgtis, atėjus dienai X.

Siūlys paskaitas internetu ir gyvai

„Ta pati visuomenės dalis, kuri nori turėti daugiau žinių, kaip jiems asmeniškai planuotis išlikimą ir veikimą karo padėties metu, kaip planuoti šeimos lygmeniu, tam tikrą gynybos, išlikimo planą“, – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmoje eilėje atskirs, kas yra neginkluotas, kas yra ginkluotas pasipriešinimas, ir, neduok Dieve, kaip reikėtų veikti, ir išgyventi okupacijos sąlygomis“, – kalba mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis. 

Kursai parengti, išnagrinėjus kariaujančios Ukrainos patirtį. Ir kaip sako jų rengėjai, karo metu reikės ne tik tų, kurie ims ginklus į rankas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinome, kad karinės agresijos fone energetinė infrastruktūra yra taikinys nr. 1. Ne Afrikoje gyvename, reikia žmogui žinoti apsišiltinimo, išgyvenimo būdų. Kaip sluoksniuoti drabužius, kaip su elementariom blindažinėm žvakėm galima ne tik šviesą gauti, bet ir apsišiltinti, ir kaip tai padaryti“, – tikina V. Vitalijus Vilkelis. 

Kol kas parengti tik 35 instruktoriai, bet jų ministerija žada paruošti daugiau. Gyventojams bus pasiūlyta nuo paskaitų internete, iki teorinių ir praktinių vienos dienos kursų savaitgaliais. Kursai bus privalomi tiems, kurie dirba valstybiniame sektoriuje. Taip pat bus plečiamos ir programos moksleiviams. Tikslas – ugdyti žmonių patriotiškumą ir paversti juos lyderiais.

REKLAMA

„Reikia paprasčiausiai rodyti iniciatyvą, būti pilietiškam, aktyviam ir užvesti pačiam paskui save žmones. Ant to stovi visos mūsų pergalės prieš didžiąsias ordas praeityje“, – teigia mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius. 

„Visą laiką tikėjau ir galvojau, kad valia priešintis, gintis ateina iš žmogaus pasaulėžiūros, širdies, šeimos, mokyklos. Ar buvo įkrauta, arba nebuvo įkrauta. Pasirodo, kursai įvairūs, paramilitariniai, santykis su ginklu, tarnyba kariuomenėje, didina valią ir ryžtą priešintis“, – sako L. Kasčiūnas.

REKLAMA

Kursai gyventojams – rudenį

Gyventojams kursai prasidės rudenį. Dabar jie surengti mokytojams, kurie dirba su vaikais. Jie sako, kad vaikams pritaiko patirtį, įgautą su šauliai, ar kariais.

„Pradedant nuo rikiuotės, nuo stovėsenų, iki elementaraus fizinio rengimų, kaip testų ir panašiai. Integracija labai paprasta, karyba ir fizinis rengimas yra tas pats. Be fizinio rengimo, nebūtų ir karybos“, – komentuoja Juodšilių „Šilo“ gimnazijos mokytojas Žygimantas Zmejauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būdama šituose kursuose tapau šaule, subūriau šaulių būrį, dabar 2 būriams vadovauju ir visur dalyvaujame, kur tik yra kokie žygiai, akcijos ir taip toliau. Ir mokykloje taip pat piname tinklus, vašką renkame, perduodame, kas gamintų žvakes ir taip toliau“, – pasakoja Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos mokytoja Rima Skrodenytė. 

Ministerija tikisi, kad dalis kursus išklausiusių žmonių vėliau nuspręs prisijungti prie formuojamų komendantūrų ar prie Šaulių sąjungos. Ten jų įgūdžiai ir žinios bus tobulinami toliau.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Maždaug du mėn iki karo Ukrainoje pradžios, tos šalies taukuoti ponai staiga išvyko į Turkiją, Bulgariją, Ispaniją ir t.t. Nes buvo įspėti. Paprasti liko kariauti karo su padlom kacapais.. Neabejoju, tas pats bus ir Lietuvoje. Anūkėlis jau dabar su žmona, sugyventine, oficialiais ir nesantuokiniais vaikais bando "išnešti muilą" iš Lietuvėlės.
kodėl turėčiau žūt už EU dugną,kurios valdžia nesidalina pinigais socialinei atskirčiai mažinti?
Pirmiausia reiketu nustotu gasdinti zmones ir rasytis patiems Rusijos isiverzimo.Jus tokie visi ir kurstot karus kartu su serganciais valdzioje.Jei parsidavet tai visi ir varykit is Lietuvos.Nebus kurstytoju,gasdintoju,nebus ir karu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų