J. Tyčiną itin papiktino siūlymas iškelti romus kažkur prie Gerosios Vilties gatvės: „Ten gyvena vien narkomanai. Pokyčiai turi būti logiškesni. O dabar iš vienos narkotikų vietos norėta perkelti į kitą.“
Balsas.lt pašnekovas pridūrė, kad tabore šiuo metu gyvena apie 500 žmonių. Iš jų – apie 150 yra vaikai. Todėl šiuo metu tabore vykdomi elektros tinklų tvarkymo darbai yra itin opi ir romams rimtą galvos skausmą kelianti problema.
– Kaip vertinate bendrovės „Lesto“ sprendimą atjungti tabore elektrą? – balsas.lt paklausė J. Tyčinos.
– Elektra buvo atjungta jau seniai. Kas sako, kad tai buvo padaryta vakar, tas klysta. Yra tokių žmonių, kurie nesusimoka už elektrą. Jie neturi pinigų ir pastovių pajamų. Todėl taip ir nutiko.
– Dažnai romai yra kaltinami elektros vagyste. Kaip vertinate tokią padėtį?
– Tiksliai pasakyti negaliu, tačiau girdėjau iš kitų žmonių, kad taip esą yra daroma. Tačiau nieko konkretaus šiuo klausimu pasakyti negaliu. Faktas, kad oficialiai niekas mums nieko neleidžia daryti. Pats taboras juk yra nelegalus.
– Kaip jūs, būdamas bendrijos pirmininku, kalbatės su jais?
– Žinote, ne kartą buvo apie tai kalbama. Šnekėjomės su gyventojais, tačiau kiekvienas elgiasi taip, kaip jam yra patogiau. Noriu pasakyti, kad kiekvienas žmogus turi turėti kokią nors ateitį. Šiandien tabore nėra jokios ateities.
– Kodėl tabore gyvenantys romai nemato tos ateities?
– Noriu pasakyti, kad rezultatą galima pasiekti tik dirbant kartu su valdžios atstovais.
- Ko trūksta konkrečiai?
– Trūksta socialinių sprendimų ir būsto. Reikia pakeisti romų gyvenimą. Kuo greičiau tai būtų padaryta, tuo visiems būtų geriau.
– Kokią išeitį matote iš tokios padėties?
– Sunku pasakyti. Blogai, kad savivaldybė su mumis nesikalba. Jau kokius 7–8 metus nevyksta joks dialogas.