Rokiškio rajono apylinkės prokuratūra perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl neteisėto didelio kiekio kanapių auginimo.
Įtariama, kad vienos viešosios įstaigos sostinėje direktorius, 36 metų E.B., gyvenantis Rokiškiui kaimyniniame Anykščių rajone, išsinuomotame 6,063 hektarų žemės sklype Obelių seniūnijos Mataučyznos kaime augino kanapes.
Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Renaldas Žalys sako, kad neteisėtas kanapių auginimas, nors ir yra nesunkus nusikaltimas, pernai buvo pripažintas pavojingu visuomenei ir numatyta griežtesnė bausmė.
Pagal pernai liepos 14 d. įsigaliojusią įstatymo pataisą dabar už šią nusikalstamą veiką gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.
Pasak prokuratūros pranešimo, E.B. įtarimas pareikštas pagal tuomet galiojusį švelnesnį įstatymą, kuriame buvo numatyti viešieji darbai, bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų.
Tuo tarpu Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kontroliuoja vieną ikiteisminį tyrimą dėl dviejų neteisėtų kanapių auginimo atvejų Panevėžio rajone.
Kanapės yra vešlus dilgėlių ir apynių šeimos augalas. Jos kilusios iš Azijos, bet šiuo metu auga daugelyje kitų pasaulio vietų. Daug žmonių patys jų užsiaugina nelegaliai. Jungtinių Tautų Bendrojoje narkotikų konvencijoje, pasirašytoje 1961 metais, numatyta griežta kanapių auginimo kontrolė. Kanapes auginti ir pardavinėti draudžiama. Jos legalizuotos tik Olandijoje.
Kanapės yra dažniausiai vartojamas nelegalus narkotikas Britanijoje. Iš kanapių gaminama marichuana, hašišas (kanapių derva) ir kanapių ekstraktas. Kanapių gaminiuose yra daug svaiginamųjų medžiagų.
Įvairūs tyrimai parodė, kad rūkant kanapės pavojus susirgti plaučiu vėžiu 5-10 kartų didesnis negu rūkant cigaretes. Prisiekę kanapių rūkytojai jaučia apatiją, nenori nieko veikti greitai viską pamiršta.
Anksčiau Europoje iš kanapių pluošto buvo gaminamos virvės, sėklomis šerdavo gyvulius, žiedus naudodavo alaus gamyboje.