Tikro tautodailės meistro rokiškėno Romualdo Kaminsko rankose šie juodalksnio ruošiniai gana spėriai virsta paukšteliais. Lakoniškų formų medinukai netrukus paliks vyro nuošalią sodybą ir nutūps ant Rokiškio Kalėdų eglutės.
„Šitai eglutei gal virš 60 tiksliai neskaičiavau taip kažkur yra. Buvau paruošęs 70 paukštelių dabar dar kelis darau gal su vaikais darysim edukacijas jie irgi galės pasidaryti ir pasigaminti po paukštelį ir jiems bus smagu ateiti pamatyti ant eglės savo paukštį“, – sako medžio meistras Romualdas Kaminskas.
Sparnuotus kūrinukus droždamas medžio meistras džiaugiasi galėdamas ne tik prisidėti prie miesto eglės puošybos, svarbiausias uždavinys eglutės žaisliukams įpūsti garsiausio prėjusio amžiaus Rokiškio krašto dievdirbio Liongino Šepkos kūrybos motyvus.
Todėl neatsitiktinai visi paukšteliai primena Šepkos drožinių braižą.
„Svarbu, kad daugiau žmonių sužinos apie jį. Žinau, kad labai daug kas žino Lionginą Šepką, bet yra žmonių kurie dar nežino, būtent per tą eglutę sužinos dar daugiau žmonių“, – sako R. Kaminskas.
Rokiškis šiemet meta drąsų iššūkį ir vietoj įprastos žaliaskarės Kalėdoms kaldinasi medinę. O prie jos plušantys staliai jau dabar prognozuoja daugeliui miestų nušluostyti nosis.
Šita eglutė labai graži, pati gražiausia Europoj, – sako vyras.
Originalumo šiai Rokiškio dvaro rūmų eglei iš ties netrūksta. Blizgius žaislus čia atstoja mediniai sparnuočiai, o vietoj girliandų vėjas supa veidrodžių šukes. Nors eglutė dar nebaigta puošti – trūksta naktinio apšvietimo ir dalies medinių detalių aukštaūgė medinukė pribloškia ne vieną.
„Nėra jokių bereikalingų blizgučių, cackučių nieko ko nereikia. Viskas yra kas atskleidžia pačią kalėdų eglės idėją. Stovi tokia karalienė“, – sako rūmų muziejaus pavaduotoja Marijona Mieliauskienė.
15 metrų eglės viršūnę taip pat puošia rankų darbo drožinys ant kurio nutūpęs čiulbuonėlis žvelgia tiesiai į dvaro rūmus. Medinę žaliaskarę dar juosia daili grandinė, ant kurios stulpelių taip pat tupi po sparnuotį. Panašus paukščių motyvas dominuoja ir garsiajame Liongino Šepkos drožinyje „Paukščių sodas“. Visą unikalią liaudies meno puoselėtojo ekspoziciją galima apžiūrėti čia pat esančiame muziejuje.
„Gaila, kad tiek metų Liongino Šepkos turėjom ekspoziciją didžiulę ir vat tik dabar kilo mintis jo idėjas, kūrybą interpretuoti ir pritaikyti Kalėdoms. Tas eglutės motyvas pas jį irgi labai svarbus, medžio, eglės, paukščio“, – sako M. Mieliauskienė.
Šiuolaikinių Kalėdų eglių karštinei Rokiškis nepasiduoda jau ne pirmus metus. Pernai kūrybiški rokiškėnai eglutę pynė iš eglišakių, o dar prieš tai vijo iš spalvotų virvių.