Vietovės buvo vertinamos pagal 12 kriterijų, tokių kaip klimatas, pragyvenimo kaina, sveikatos apsauga ir infrastruktūra, ar šalyje galima susikalbėti angliškai ir kt.
Taigi, štai pačios puikiausios, saulėtos ir spalvingos vietos jūsų auksiniams metams:
Sebu, Filipinai
Sebu – gerai išvystyta Filipinų provincija, galinti pasigirti ir vienu gražiausių gamtos peizažų pasaulyje: čia išvysite ne tik žydros jūros pakrantes, bet ir kerinčias kalvas bei kalnus smailomis viršūnėmis. Iš Sebu tarptautinio oro uosto galėsite patogiai skristi aplankyti gimtojoje šalyje likusių artimųjų, arba jie galės atvykti pasisvečiuoti pas jus. Pragyvenimo kaina čia itin maža, tad jūsų pinigai įgis kone trigubą vertę. Negana to, Filipinai pensininkams dosniai dalija leidimus nuolat gyventi šalyje.
Čiangmajus, Tailandas
Čiangmajus – tai istorinis miestas, išsidėstęs palei Pingo upę ir apsuptas vienų iš aukščiausių Tailando kalnų, kurių šlaituose įsikūrę budistų vienuolynai. Mieste vyksta daug įvairių renginių, o vieni įspūdingiausių – Loi Kratongo šventė, per kurią gyventojai leidžia į dangų ir plukdo upe tūkstančius šviečiančių žibintų, bei spalvingas Gėlių festivalis, tradiciškai vykstantis per patį tropinių gėlių žydėjimą.
Čangmajus pilnas skirtingų kavinukių ir prekyviečių, bet aplinka iškart nurimsta, vos išeinate iš miesto centro. Pragyvenimas čia nebrangus, o būstų kainos taip pat nesikandžioja. Mieste nuolat gyvena keli šimtai pensininkų iš užsienio (daugiausia – JAV), tad ir vietinis verslas greitai prie to prisitaikė. Tarkime, sunegalavus jus apžiūrės angliškai kalbantis Čangmajaus gydytojas, o vizitas pas jį kainuos vos 20 dolerių, t.y. apie 50 litų.
Kuenka, Ekvadoras
Kuenka įsikūrusi šalia Kachaso nacionalinio parko, kur snieguotos kalnų viršūnės atsispindi veidrodiniame ežerų vandenyje. „Unesco“ šį miestą dėl jo išskirtinių istorinių paminklų, įspūdingų katedrų, turtingų muziejų ir parkų įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą.
Daugeliui europiečių Kuenkos atmosfera primena Barseloną arba Paryžių, o amerikiečiams – San Franciską. Čia ištisus metus laikosi maždaug +21 laipsnio temperatūra, pragyvenimas yra nebrangus, o sveikatos apsauga, švietimas ir savivalda – gerai tvarkomi.
Granada, Nikaragva
Granada, kurioje puikiai išsilaikiusi kolonijinės eros architektūra, sparčiai vystėsi ir tapo tikru turizmo centru. Amerikiečiai ir europiečiai kurį laiką tik fotografavo namus, o dabar atėjo laikas juos pirkti – šis miestas gali būti bene pigiausia pasaulyje vieta, kur galima patogiai ir nevaržomai praleisti savo pensiją.
Granada stūkso ant Nikaragvos ežero kranto, šalia neveikiančio Mombačo ugnikalnio. Beveik su kiekvienu, kuris gyvena ir dirba šiame mieste, be vargo susikalbėsite angliškai, o kad galėtumėte mėgautis saulėlydžiu virš raudonų čerpių stogų ir mėlynai baltų bažnyčių bokštų, porai užteks mažiau nei 800 dolerių (2000 litų).
Hojanas, Vietnamas
Hojanas, dar vadinamas Faifu, įsikūręs Pietų Kinijos jūros pakrantėje. Į „Unesco“ pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miesto senamiestis – neįtikėtinai gerai išsilaikęs Pietryčių Azijos uostas, lankytojus nukeliantis į praeities laikus. Paupys ir turgavietės nuolat šurmuliuoja ir yra pilnos veiklos, o tropiniai paplūdimiai alsuoja ramybe.
Kiekvieną mėnesį elektros lempos mieste pakeičiamos tradiciniais žibintais ir tuomet miestas sužimba spalvotomis švieselėmis. Hojane pilna tik pėstiesiems skirtų gatvių, kur miesto gyventojai ir svečiai gali neskubėdami vaikščioti ir apžiūrinėti spalvingas prekyvietes.
El Pabladas, Medeljinas, Kolumbija
Medeljinas – didžiausias miestas šiame sąraše, su dangoraižiais ir žėrinčiomis šviesomis, kurios naktį apšviečia kalvas. 1980-aisiais Medeljinas kovojo su nusikalstamumu ir narkotikų prekyba, bet šiandien čia gyventi žymiai saugiau, o tokie rajonai kaip El Pabladas gali pasigirti itin žemu nusikalstamumo lygiu. „The Wall Street Journal“ Medeljiną šiemet paskelbė inovatyviausiu pasaulio miestu – tai iš dalies lėmė pasiekimai viešojo transporto sistemoje, įskaitant modernią keltuvų sistemą su net keliomis skirtingomis linijomis ir eskalatoriais.
Miestą supa nuostabaus grožio vietovės, tarp kurių – netoliese tyvuliuojantis Guatapės ežeras ir Arvi parko gamtos rezervatas. Kelionė keltuvu iš miesto į Arvi parką kainuoja apie 3 dolerius (7 litai), kitos kainos taip pat nėra didelės. Be to, Medeljine veikia net penkios ligoninės, patenkančios į geriausių Centrinės ir Pietų Amerikos gydymo įstaigų sąrašus.