E. Dobrowolska, prisiminusi 2021 m. rugpjūčio įvykius prie parlamento, teigė, kad tuomet, pasibaigus Seimo posėdžiui, politikai buvo informuoti, kad išeiti iš Seimo pastato nėra saugu. Ministrė tvirtino pastebėjusi informaciją viešojoje erdvėje, jog parlamentarui Andriui Navickui nepavyko išvykti iš Seimo rūmų. Dėl to, anot liudytojos, ji neskubėjusi išeiti iš parlamento.
Pasak E. Dobrowolskos, iki Seimo rūmų tąkart atvyko jos kolega, tuometinis teisingumo viceministras Elanas Jablonskas. Liudytoja tvirtino, kad ją iki E. Jablonsko automobilio prie Seimo palydėjo policijos pareigūnai.
„Buvau palydėta policijos pareigūnų. Einant, girdėjau šūkavimus, švilpavimus, necenzūrinius žodžius, keiksmažodžius“, – sakė parlamentarė.
Anot E. Dobrowolskos, jai atsisėdus į automobilį, prie Seimo susirinkę žmonės jį apsupo, ėmė trankyti rankomis. Galiausiai, anot liudytojos, pareigūnams prasklaidžius žmones, išvykti pavyko.
„Apgadinimų, apžiūrėjus automobilį, nepastebėjome“, – sakė E. Dobrowolska.
Ministrė, atsakinėdamas į kaltinamųjų klausimus, sakė tuomet Seime neprisimenanti kolegų raginimų išeiti pabendrauti su žmonėmis.
Bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos narys Mindaugas Striaukas trečiadienį paskelbė, kad anksčiau numatytų liudytojų apklausos byloje yra baigtos ir bus pradėta skelbti bylos medžiaga.
M. Striaukas pastebėjo, jog kaltinamieji, jų advokatai galės teikti parašymus dėl papildomų liudytojų apklausų, pabaigus įrodymų tyrimą byloje.
Kaltinimai pateikti 87 asmenims
ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. A. G. Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.
Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.
2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.