Teismo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Ražanskas teigė, kad teismas išnagrinėjo jau 10 prašymų – suimti 5 vyrai.
„Terminai suėmimo – 4 po mėnesį ir vienas – 10 dienų“, – sakė jis.
Penkių asmenų teismas nesuėmė, 3 iš jų skyrė intensyvią priežiūrą, o 2 prokuroras galės skirti švelnesnes kardomasias priemones, jei matys, kad reikia.
Skirdamas suėmimą, teismas nustatė vieną pagrindą, kad būdamas laisvėje įtariamasis gali trukdyti ikiteisminio tyrimo pareigūnams, gali bandyti paveikti liudytojus, įtariamuosius ir nukentėjusius.
Pasiteiravus, kokie kalitinimai yra įtariamiesiems.
„Vienas kaltinimas yra apibendrintas, kad išprovokavo riaušes ir riaušių metu ėmėsi konkrečių veiksmų priešinantis pareigūnams – mėtė akmenis, priešinosi pareigūnams ir pan.“, – sakė M. Ražanskas.
„Liaudiškai sakant, uždėjo apykoję, žmonės tokiu būdu turės laikytis darbotvarkės namuose ir bus kontroliuojami su apykoje“, – sakė M. Ražanskas.
Anksčiau M. Ražanskas minėjo, kad dalis įtariamųjų yra iš Vilniaus, dalis – iš Šalčininkų. Pilietybės yra Lietuvos, o tautybės įvairios – tiek lietuviai, tiek lenkai.
„Teismas nustatė, kaip minėjau dviejuose atvejuose, kad yra pagrindas manyti, kad įtariamieji, būdami laisvėje, gali trukdyti ikiteisminio tyrimo pareigūnams, kadangi patys ar per kitus asmenis gali bandyti paveikti kitus įtariamuosius, kitus liudytojus, kitus nukentėjusiuosius“, – teigė jis.
Pasak M. Ražansko, tarp įtariamųjų yra ir teistų asmenų.
„Yra visokių. Yra netgi teistų tarp tų žmonių, kuriems teismas neskyrė suėmimo. Teismas atsižvelgė ne vien tik į tą aplinkybę ar jie teisti, ar neteisti, yra ir kitos aplinkybės.
Jei žmogus teistas, bet jis turi ir darbą, ir šeimą. Viena moteris, paminėsiu, nei teista, dirba ir augina mažametį vaiką, prokurorai kreipėsi dėl tokios moters suėmimo, akivaizdu, kad teismas nematė pagrindo tos moters nesuimti“, – sakė M. Ražanskas.