Viešojoje erdvėje jau kuris laikas netyla diskusijos, ar gali moterys rinktis gimdyti namuose. Medikų ir gimdymo natūraliomis sąlygomis šalininkų argumentų karo įkarštyje vyksta ir itin plačiu mastu pareigūnų atliekamas tyrimas dėl kūdikių mirties atvejų juos pagimdžius namie. Šį kartą teisėsaugos užsimota plačiai, mat į apklausas pakviesta daugiau nei 400 asmenų, o namuose gimdžiusios moterys ir joms padėję medikai sako, kad šiuo metu teisėsaugos pareigūnų yra persekiojami, jiems daromas spaudimas.
Didelį rezonansą sukėlė ir žinomos režisierės Inesos Kurklietytės namuose atliktos kratos, mat jų metu ieškota filmo „Lengvas raganavimas“, kuris neva gali būti neleistinos veiklos skatinimo propaganda. Tokie pareigūnų veiksmai papiktino menininkų bendruomenę. Lietuvių kino akademijos (LiKA) Tarybos išplatintame viešajame laiške teigiame: „Lietuvos kino benduomenę sukrėtė žinia, jog Prokuratūra š. m. vasario 20 d. atliko kratą režisierės Inesos Kurklietytės namuose, ieškodama filmo „Lengvas raganavimas“ kopijų ir jo medžiagos. Šis prieš aštuonerius metus sukurtas filmas aplankė daugelį tarptautinių kino festivalių ir sukėlė aktualią diskusiją ne apie gimdymo namuose medicininius aspektus, bet apie žmogaus atėjimo į šį pasaulį sakralumą. Būtent tokia yra meninė šio filmo idėja.
Filmas „Lengvas raganavimas“ ir jo režisierė kaltinami įstatymiškai netoleruojamo gimdymo namuose propagavimu. Nepaisant kultūringo elgesio ir vaikų apsaugos atstovės dalyvavimo kratoje, šis išpuolis prieš menininko pasirinkimo ir kūrybos laisvę yra nesuprantamas, nepateisinamas ir bauginantis. Mes laikome šį kaltinimą neleistinu ir nesuderinamu su demokratijos nuostatomis. Mes manome, kad kiekvienas menininkas turi teisę kurti ir išsakyti poziciją meno kūrinyje taip, kaip jis mano esant reikalinga. Tai, ko režisierius negali daryti, puikiai apibrėžia Kino įstatymas, nurodantis, jog filmas negali būti pornografinis, smurtinis arba kurstantis nesantaiką. Režisierės Inesos Kurklietytės filmui negali būti priskiriami panašaus pobūdžio kaltinimai. Šiuo laišku mes norime išreikšti palaikymą režisierei Inesai Kurklietytei ir pasipiktinimą teisėsaugos institucijų veiksmais, sunkiai suderinamais su žodžio ir kūrybos laisvės idėjomis demokratinėje visuomenėje. Kviečiame visas kūrybines organizacijas ir geros valios žmones išreikšti palaikymą ir moralinę paramą režisierei.“