Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko pavaldiniai po daugiau nei metus trukusios kovos nuo Kuršių marių kranto pašalino garsiausią šalyje nelegalų vagonėlį, rašo „Respublika“.
Gražiuoju – niekaip
Rolando Zujevo namelį-vagonėlį, pasitelkę galingą techniką, antstolį ir policininkus, G. Kazlausko nurodymą gavę aplinkosaugininkai pašalino penktadienį ryte.
Pareigūnai Juodkrantės Gintaro įlankoje pasirodė prieš 8 val. Policijai įsitikinus, kad vagonėlyje nėra žmonių - tik kopijavimo aparatas, lovosir pneumatinis šautuvas, - pradėta išvežimo operacija. Galingas kranas lengvai užkėlė vagonėlį ant vilkiko, o šis jį nugabeno į saugojimo aikštelę.
Apie 5 tūkst. litų atsiėjusius darbus apmokės valstybė. Paskui pinigai bus išieškoti iš R. Zujevo.
Pasak ministerijos Teisės ir personalo departamento direktoriaus Roberto Klovos, verslininkas nusižengė Kuršių nerijos nacionalinio parko nuostatoms, draudžiančioms jos teritorijoje statyti tokius vagonėlius. Be to, jis savavališkai pastatė jį valstybės žemėje.
„Bandėme eiti gražesniu keliu, bet tai rezultatų nedavė. Žmonės net ėmė manyti, kad valstybė neturi stuburo. Tačiau taip nėra“, - sakė R. Klovas
Jis dar piktinasi
Norvegijoje esantis R. Zujevas mano, kad aplinkosaugininkai įvykdė vagystę. Neva pasinaudojo situacija, kai jis negali apginti savo turto.
Pernai spalį teismas įpareigojo bendrovės „Gintarinis uostas“ vadovą R. Zujevą pašalinti vagonėlį. Jam surašyti keli protokolai ir nurodymai, skirtos baudos. Tačiau R. Zujevas teismui apskundė visus aplinkosaugininkų veiksmus ir laukia, ką šis nuspręs.
Vakar nelegaliai pastatyto vagonėlio neteko ir Juodkrantėje gyvenantis buvęs „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovas Viktoras Valceris. Vagonėlis nutemptas iš oficialiai jo seseriai priklausančio viešbučio „Kuršių kiemas“ kiemo.
Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, nelegalių vagonėlių Kuršių nerijoje nebeliko, tačiau šalyje jų - apie 160.
Darius Čiužauskas