• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad kūdikių namuose auginami neįgalūs kūdikiai yra diskriminuojami kitų neįgalių vaikų atžvilgiu. Jau daugiau kaip šešeri metai yra sprendžiamas sutrikusio vystymosi kūdikių namų statuso keitimas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje buvo sudaryta darbo grupė, tačiau, kaip matyti iš situacijos, jokių sprendimų nepriimta, teigiamų pokyčių šioje srityje nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Visus Sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kurie taip yra vadinami dar nuo sovietinių laikų, reikėtų pervadinti paprastai Kūdikių globos namais, nes juose yra tik apie 10 proc. sveikatos sutrikimų turinčių vaikų, bet šios įstaigos išlieka pavaldžios tik Sveikatos reikalų ministerijai. Pakeitus statusą, šios įstaigos taptų pavaldžios Socialinių reikalų ir darbo ministerijai ir pagerėtų vaikų gyvenimo kokybė. Esantis įstaigų pavadinimas trukdo ir tų kūdikių įvaikinimui, nes būsimi tėvai baiminasi, kad vaikelis gali turėti rimtų sveikatos sutrikimų.

REKLAMA

Po parlamentarės inicijuotos Vaiko gerovės parlamentinės grupės (VGPG) diskusijos, išreikšta pozicija, jog kiekvienas neįgalus vaikas turi teisę gauti vienodas jam priklausančias paslaugas (ir finansavimą), nepriklausomai nuo to, kur jis auga (šeimoje, vaikų globos namuose, kūdikių namuose ar kitur).

Šiaulių kūdikių namų direktorė A. Kardašienė informavo, jog jų įstaiga yra biudžetinė asmens sveikatos priežiūros įstaiga, finansuojama tik valstybės biudžeto lėšomis, jokio kito finansavimo negauna. Įstaigoje iš 67 augančių vaikų 10-čiai nustatytas neįgalumas. Tačiau negaunama lėšų netgi nuvykimui į aukštesnio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigos konsultavimui.

VGPG priėmė sprendimą kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijas ir prašyti peržiūrėti visų Lietuvos kūdikių namų pavaldumo keitimo, paslaugų teikimo ir finansavimo klausimus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų