Europarlamentaras Rolandas Paksas dirbs Europos Parlamente (EP) steigiamame naujame Specialiajame finansų, ekonomikos ir socialinės krizės komitete.
"Laisvės ir demokratijos Europa" frakcijos vicepirmininkas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R. Paksas tarp 45 komiteto narių yra vienintelis parlamentaras iš Lietuvos.
Dėl Specialiojo komiteto krizei analizuoti sudėties Europos Parlamentas balsuos ketvirtadienį, o jo steigiamasis posėdis vyks spalio 15 d.
Naujas komitetas sudarytas EP komitetų pirmininkų sueigos siūlymu metams. Parlamentarams taip pat palikta galimybė šį terminą pratęsti.
Komitetui suteikti įgaliojimai analizuoti ir įvertinti finansų, ekonomikos ir socialinės krizės mastą, jos poveikį Europos Sąjungai ir jos valstybėms narėms, siūlyti tinkamas priemones, siekiant ilgam atkurti tvirtas ir stabilias finansų rinkas, pateikti šių priemonių poveikio ir neveikimo išlaidų vertinimą.
Specialusis finansinės krizės komitetas numato parengti politines rekomendacijas dėl priemonių, kurios padėtų užkirsti kelią krizių kilimui ateityje. Komitetas ketina išanalizuoti pastarąją krizę bei jos padarinius Europos Sąjungai ir jos narėms bei apibrėš veiksmus, kurių būtina imtis atkuriant tvarias finansų rinkas, kurios skatintų augimą ir užimtumą bei padėtų išvengti nuostolių perkėlimo ant visuomenės pečių.
"Tokio komiteto sukūrimą vertinu kaip labai teigiamą žingsnį. Mes ne kartą frakcijoje "Laisvės ir demokratijos Europa" kalbėjome apie tai, kad daugelis valstybių krizės pasekmes stengiasi įveikti pavieniui, nors akivaizdu, kad bendri, koordinuoti veiksmai, vienodais principais paremti krizės įveikimo planai gali turėti didesnį efektą negu pavieniai, kartais kardinaliai priešingi valstybių vyriausybių veiksmai", - sakė minėtos frakcijos vicepirmininkas, partijos Tvarka ir teisingumas lyderis R. Paksas.
Politiko nuomone, Lietuva šiandien gerokai labiau galėtų pasinaudoti Europos Sąjungos finansine ir intelektualine parama.
"Tikiuosi, kad į šoną bus padėtos nesveikos politinės ambicijos, senos išankstinės nuostatos ir Lietuvos valdžios institucijos, Vyriausybė atsisės prie bendro stalo ir kartu svarstysime, kokius pasiūlymus komitetui galėtų pateikti šiandieninė Lietuvos valdžia. Nesinorėtų manyti, kad ji visuomenės interesą ir galimybę padėti žmonėms šiandienos kritinėje situacijoje gali paminti po tuščiomis ambicijomis", - kalbėjo Europos Parlamento narys R. Paksas.